- NOVINKY - O NÁS - DEVON REX - MAČKY - KOCÚRI - NA DÔCHODKU - MAČIATKA - ODCHOVY - GALÉRIA - KONTAKT - LINKY - SIEŇ SLÁVY -

 


 

RETIRED
Naše mačky, ktoré už nepôsobia v chove, sú na chovateľskom dôchodku, ale zostávajú naďalej súčasťou našej chovnej stanice.

**********************************

Naša amazonka Zojka sa k nám dostala ako takmer ročná mačička. Zoi sa od začiatku rozhodla, že vo svojej rodine bude všetko riadiť ona, a patrične to dávala najavo. Aby sme zamedzili zdecimovaniu nášho osadenstva, zostala Zojka viac menej od začiatku mačičkou "externou", žijúcou u najbližšej rodiny. Zojka je spokojná vo svojom vlastnom kráľovstve a k nám chodievala iba na zálety. Vďaka nej a spolu s ňou sme v našej chovnej stanici odchovali za 5 rokov jej pôsobenia 13 mačiatok v piatich vrhoch.
Po ťažkých začiatkoch sa u nás Zoi a Blumi našli ako ideálny pár, a v 3 vrhoch nám venovali skutočne prekrásne potomstvo, na ktoré vždy budeme veľmi pyšní!
Mačička, ktorej rodičmi sú práve Zojka a Blumík, Columbia Rexclusive, získala v roku 2013 vo veku necelých 10 mesiacov titul TICA Triple Grand Champion and II.Best devon rex of the year! Columbia pôsobí ako chovná mačička v Írsku. O ďalšie šírenie genofondu Zoi sa zaslúžil aj jej prvorodený, kocúrik Sushi Rexclusive, ktorý v roku 2010 ako chovný kocúr rozšíril populáciu devon rexov vo Fínsku. Sushi Rexclusive dosiahol titul Champion a pokračuje vo výstavnej kariére aj po kastrácii. Zojka sa rozlúčila s kariérou chovnej mačky a zostáva gaučovou kráľovnou vo svojej rodine.
I naďalej je to "naša" bojovníčka, ktorú denne vídame a vďačíme jej za najkrajšie mačiatka, aké sa v našom chove narodili.  

Jessie Scarface *CZ

alias "ZOJA"


* 11.05.2007
DRX n (CPC)
čierna (CPC)
krvná skupina: A


IC Iraq Scarface*CZ   &   CH Havanna de Zoe Rex*ES

India sa k nám dostala už ako dospelá, tri a pol ročná mačka. Z bývalého domova jej ostala prezývka Pepka..Naša Pepina je veľmi útla a drobná mačička s typickým očarujúcim výzorom škriatka, obrovskými zelenými očami a veľkými ušami. Indy vie dokonale predviesť diabolský devoní pohľad, ak sa jej niečo nepáči. Keď sa chce zalíškať, nasadí zas nevinný výraz mačiatka, ktorému sa nedá odolať. Jej devoní výraz je jej najväčšou prednosťou a pre mňa je India takmer dokonalá mačka.
Indy je nenáročná, tichá mačička, dobrá a starostlivá mama, ktorá u nás od roku 2007 do roku 2012 priviedla na svet päť vrhov. Spolu s ňou sme odchovali 10 mačiatok, ktoré nesú jej genetický potenciál. Dve mačičky po Pepke, Rakija a Aurora Rexclusive po nej prevzali štafetu ako chovné mačky a prezentujú náš chov naďalej v Nemecku a Írsku.
Napriek tomu, že Indy je už na zaslúženom dôchodku a už dávno je dámou v rokoch, tento drobný oriešok s výzorom škriatka ostáva pre nás kôli svojmu správaniu naďalej večným mačiatkom.

India De Zoe Rex * ES

INTER CHAMPION


* 12.04.2003
DRX n 23
čierna tigrovaná (CPC)
krvná skupina: A


Tiger Face de la Valdange*ES   &   D´Patata de Zoe Rex*ES
 

FOTOGALÉRIA

RODOKMEŇ

POTOMSTVO

 

Deliska je náš modrý diamant. Obrovská vzácnosť a neoceniteľný poklad v jednom. Deliska, alebo Ginzarex Matilda, pochádza z chovu, ktorý som od počiatku do konca obdivovala, a od chovateľky, priateľky, ktorá ma naučila zorientovať sa v chovateľskom svete.
Ako najväčšiu poctu mi zverila Deli, zázrak s ušami ako krídla motýľa a očami ako dve studničky. Znie to ako óda na lásku...a nejak tak to aj je. Deliska je skutočný klenot, jedinečná v type a vo svojom veľmi zriedkavom a vzácnom sfarbení je splnením všetkých mojich snov.
Deli je nenáročná mačička, tichá a spokojná v akejkoľvek spoločnosti. Rozumie si výborne so všetkými mačkami, zbožňuje mačiatka a má veľmi rada našich psov. Len pri ľudoch si drží mierny odstup a sleduje dianie radšej zdiaľky.
Na svoje potomstvo nás naša Ginzarex kráska nechala čakať celých päť rokov. Všetky jej mačiatka boli po maminke, výnimočné, a ako pravé diamanty, tiež také vzácne. V troch vrhoch naša Deli porodila a vychovala rozprávkové tri mačiatka, a ako v rozprávke, jej najmladší potomok prevezme trón, korunu a kráľovstvo po rodičoch a zaslúži sa o ďalšie rozšírenie výnimočného genofondu u nás :)
Dúfame, že do tretice to bude vnučka Deli a dcéra jej syna Elviska, kto prevezme štafetu a obohatí náš chov v budúcnosti.

 

Ginza-Onyu´s Matilda*DE

"Deli"

CHAMPION


*28.8.2009
DRX a 21 32
modrá tabby mink
krvná skupina: B

Kallaya von Amor*DE & Ginza-Onyu´s Dakota*DE

FOTOGALÉRIA

RODOKMEŇ

POTOMSTVO

 

 

Yoko...alebo ako to celé začalo.Yokina je úplne prvý devon rex, ktorého som videla naživo, a celkom prvá mačka, ktorá u nás našla trvalé bydlisko.
Nováčikovia, bez skúseností s mačkami a hneď ako prvá k nám prišla mačka takej exotickej rasy, korytnačinová (znalci vedia, že táto farba ide ruka v ruke so špeciálnou povahou) a rovno ako chovné zviera. Kto si pomyslí, že to muselo skončiť katastrofou, nieje ďaleko od pravdy. Joko navyše vôbec nieje povaha jednoduchá a spolužitie s ňou bolo hlavne spočiatku obrovskou výzvou.
Napokon sme však našu divošku predsa skrotili, alebo skôr ona nás. Od Yoko sme dostali školenie v oblasti mačacej výchovy a povahy a život bez nej by určite nebol taký istý. Je to naša strážna mačka, skôr vlčiak ako devon...stráži, vrčí, hlási a vychováva...a hlavne dbá na dodržiavanie pravidiel u nás doma. Proste alfa jedinec a malý vodca.
Yoki nám po prvotných nezdaroch a komplikáciách, keď sa už zdalo že jej potomstvo vôbec nieje súdené, priniesla rok po roku úžasnú mačiatkovskú nádielku. Každý jej vrh je spojený s jedinečným príbehom...či už nezabudnuteľný vrh 8 drobcov, jej čarovní jedináčikovia, alebo posledné, neplánované mačiatka, ktoré mala už v dôchodkovom veku...spolu to bolo až 19 mačiatok v rozmedzí 7 rokov chovného nasadenia.
Jej životnou úlohou po kastrácii sa stalo starať sa o svoje najväčšie dieťa, teda o mňa, a tak ma denno denne čistí, opatruje, stráži, a vychováva, tak, ako to len Yoko vie...

 

 

Joko Devon Ostoja *PL

INTER CHAMPION


* 6.1.2006
DRX fs
čierno korytnačinová dymová
krvná skupina: B


 

IC Blitzkreig Sir Lancelot *UK  &   Atena Agu-Arti *PL

FOTOGALÉRIA

RODOKMEŇ

POTOMSTVO


 

 

Shamanko bol prvý Rexclusive chovný kocúrik a čakali sme na neho veľmi dlhú dobu! Nakoniec k nám z Ukrajiny dorazilo nohaté a ušaté mačiatko, i keď už v tej dobe malo 8 mesiacov. Náš Šanko bol a je prekrásne stvorenie, zvnútra aj zvonku.
Najušatejší devon, akého som kedy videla a najmilšie, najpriateľskejšie stvorenie na svete. Shamanko nám pomáhal privítať každého nováčika a s obrovským nasadením sa podieľal na výchove a socializácii mačiatok, hlavne jeho obľúbených červených dvojníkov. Vždy bol napriek všetkému spokojný, upradený a nikdy v živote sme nezažili ani náznak agresivity u tohoto výnimočného kocúrika, ani voči veterinárom, iným dospelým kocúrom alebo cudzím zvieratám, či ľuďom.
Šaník žiaľ od začiatku zápasil s rôznymi zdravotnými problémami a nikdy sme po ňom neodchovali žiadnych potomkov. Šanko ostal pre nás výnimočný a navždy jediný.
Napriek mnohým problémom a trápeniu, ktorým sme si spolu s ním prešli, sme vďační za každy deň, ktorý tento zázračný kocúrik prežil spolu s nami. Bolo úžasné, že sme ho mohli spoznať a byť časťou jeho sveta! Shamanko nás naučil strašne veľa, ukázal nám jasne, čo je dôležité.
Vždy a za každých okolností sme od neho dostali viac, ako sme mu my vedeli dať.

Shaman ostáva navždy tvárou nášho chovu! Nikdy nezabudneme...

 

Shaman Antariys *UA

CHAMPION

* 6.3.2007 / † 29.8.2012
DRX d 03 32
červený mink bikolor
krvná skupina: B

IC Malsan Emir*LV & Bwell Sierra*US

ZAUJÍMAVOSŤ:

Náš Šaman je priamym potomkom prvého devon rexa - Kirleeho 15. generácie (overené na www.pawpeds.com).

Henrietta vom Zaubermeer * DE

"Nina"

CHAMPION


*26.09.2010 / † 08.09.2015
DRX ns 03
čierno dymová bicolor
krvná skupina: A


CH. NL* Brown Clossy Fur´s Aaron & IC Esmeralda vom Zaubermeer *DE


 


© DD Design