- NOVINKY - O NÁS - DEVON REX - MAČKY - KOCÚRI - NA DÔCHODKU - MAČIATKA - ODCHOVY - GALÉRIA - KONTAKT - LINKY - SIEŇ SLÁVY -

 

NOVINKY


11.10.2017
Mačiatka v CHS Rexclusive nemáme a ani do budúcnosti neplánujeme. Posledným mačiatkom narodeným v našom chove
je kocúrik Rolling Stone Rexclusive, ktorý zostal doma.

01.08.2017
Yessko a Enzík svoj domov našli a pomaly si zvykajú na novú rodinku aj bračeka Montyho (Valmont Rexclusive). Yess a Monty sú takpovediac na nerozoznanie, takmer ako jednovaječné dvojčatá (nesedí však ani vek, ani rodičia...jediný spoločný znak je, že obaja pochádzajú z našej chs a obaja našli svoj náhradný domov u tej istej dvojice).

11.07.2017
Súrne hľadáme domov pre dvoch kocúrikov z nášho odchovu, Yesska a Tattoo Rexclusive.
Obaja žili doteraz spoločne 6 rokov spolu v jednej rodine. Situácia sa ale zmenila a chlapci domov stratili.
Yess aj Enzík /Tattoo/ sú bezproblémoví, zdraví, očkovaní a čipovaní devon rex kastráti.
Nový domov hľadajú iba spoločne.

19.02.2017
FIP... Dlho mi trvalo násť slová, potlačiť tú bolesť a spracovať stratu. Nie je ľahké napísať ako a prečo sme prišli o našu Mášenku.
Máška už nie je. Prišlo to náhle, ako blesk z jasného neba.

V sobotu sme sa ešte smiali. V kuchyni pri varení som odhŕňala naše neposlušné mačiatka (Máška a Stanko sú to) oboma rukami, lebo boli všade kam chodiť nesmú. Máška bola ako vždy tá, ktorá je všade prvá, ktorá najviac kričí pri chystaní jedla a vie najrýchlejšie utekať, najviac zjesť a najhlasnejšie priasť zo všetkých. Ktorá sa ihneď ohlási tichým mňauknutím, keď ju oslovíme menom.....všetko bolo proste tak, ako vždy.... V nedeľu sme doobeda vyrazili z domu a keď sme sa večer vrátili, už to nebolo naše mačiatko. Už len ležala, nehýbala sa.....v noci sme leteli na pohotovosť, lebo bolo jasné, že toto nieje obyčajné prechladnutie či mierna choroba. Infúzie, odbery, testy, ...už vtedy to bolo strašne zlé. V pondelok napoludnie mi moja bábika zomrela. FIP. Každý chovateľ o nej vie, postrach chovateľov a majiteľov mačiek. Neliečiteľná choroba ktorá nás navštívi úplne nepredvídane a kosí....nosí smrť. Mášenka nemala príznaky, nedostali sme žiadne varovanie. Netušila som, že FIP môže udrieť tak náhle, že príde ako prírodná katastrofa, ako smršť. Za jeden deň je všetko preč a ostala len ničota. Akútny rozvrat vnútorného prostredia, zlyhanie pečene. Ataxia - synkopa - kóma - smrť. Tým si naše krásne dievčatko prešlo za posledných pár hodín.
Nerozumiem a nechápem ako to a prečo?
Doma nám behá Stanulko ktorý na tomto svete dávno byť nemal so svojím chorým srdiečkom a slabou imunitou. Mojím tieňom je Pepinka, ktorá sa drží už roky aj napriek nádorom a jej chronickým problémom....Tomáško, s problémami psychického rázu a komplikovanou povahou... Prečo Mášenka? Večne pozitívna, stále dobre naladená.....spokojná. Okrem cesty k nám už prenosku nevidela, máme vďaka Stankovi kľudový režim, žiadne stresy a práve Máška našu mačaciu kolóniu stmelila. Bola tou poslednou bodkou ktorú spraví umelec na dokonalom diele. Čerešničkou na torte. Keď si pomyslím koľko ľudí si svoje zvieratá neváži, koľko ich nevie oceniť, čo má.....Mačka môže byť príliš prítulná, málo prítulná, neaktívna, hyperaktívna, pažravá, vyberavá, niekomu vadí že netancuje, že škriabe či kaká, že dýcha.... Kedysi som aj ja hľadala chyby, chcela som len to naj....ale už nie. Smrť Ninočky nás naučila vážiť si čo máme. A pri pohľade na naše štyri mačiatka som cítila iba radosť a vďačnosť. Veľmi som bojovala za to, aby som Mášenku dostala, a poznala som jej cenu od prvej minúty. Pre nás bola tá cena nevyčísliteľná. So štvorlístkom Máška, Stanko, Tili a Twiggy sa pre mňa uzavrel kruh. Mala som to, čo som vždy chcela. Žila som svoj sen, nádherný sen s mačiatkami z vlastného chovu. Máška bola Ninke asi najviac podobná. Aj výzorom, svojou bielou maľovanou tváričkou, aj neskutočne pozitívnou povahou. Nevidím zlo, nepočujem zlo. Tak šťastné, spokojné, veselé a vyrovnané zvieratko sa málokedy vidí. Radosť zo života na štyroch packách. Máška kypela nadšením a spokojnosťou 24 hodín denne a svoj optimizmus a dobrú náladu prenášala na svoje okolie. Vlastne jediná noc, ktorú Mášenka nestrávila v náručí svojho človeka, tak ako bola zvyknutá, alebo synchrónne stočená ako praclík pri maminke Baby či bračekovi Stankovi, bola tá posledná, keď už zomierala....všetko bolo po celý čas ako z rozprávky, až na ten posledný deň. Vždy som si myslela že máme hromadu času....roky, či desaťročia....nie smiešnych 6 mesiacov. Chcela som si zapamätať každú jednu pehu, každý farebný fliačik v srsti, každú jednu farebnú pacinku a jej vankúšiky.......Chcela som ťa vidieť dospievať srdiečko, vidieť ťa meniť sa, dozrievať a potom starnúť.....mala som pred očami deň čo deň dokonalé mačiatko a zrazu nezostalo nič. Spomienky na krásnych 6 mesiacov, spomienky na spokojné a veselé mačiatko. Asi jedinou útechou je, že si nezažila takmer nič zlé, že v ten posledný deň si už nevedela čo sa deje, už si nevnímala... Milosrdné je, že smrť prišla tak rýchlo. Zo sna voľným pádom priamo do nočnej mory.


Pre Rexclusive chov to znamená, že prechádzame do inaktívnej fázy. Bolo by riskantné a veľmi nezodpovedné voči našim mačkám robiť akékoľvek, hoci aj dlhodobé plány. CHS Rexclusive je odteraz pasívna. Zdravie a spokojnosť našich zvierat sú prioritou a hoci webové stránky a novinky zverejňovať budeme aj naďalej, neodchováme už žiadne mačiatka. Verím, že sa nám podarí dostať corona vírus pod kontrolu a ochrániť ostatné mačky v domácnosti. Na záver krásna myšlienka od spriaznenej duše....
" Všetkého vzácneho je málo.
Preto je to také ťažké s devonmi.
Sú z iného sveta.
Takého lepšieho..... a tam sa aj vrátia."

 

07.02.2017
Rolling stone Rexclusive!
Stanko. Mačiatko, ktoré sa narodilo s vrodenou vadou srdiečka. Náš silný rocker, ktorý bojuje deň čo deň - a ide ako uvoľnený balvan, ako "rolling stone"! Stankova vada, modifikácia tetralógie podľa Fallota, nezmizne. Náš kocúrik sa zázračne neuzdraví, ale napriek tomu prospieva nad všetky očakávania! Po ďalšej kontrole u kardiológa /veľká vďaka za úžasný prístup, ochotu a láskavosť patrí MVDr. Ficovi z kliniky SIBRA/ sme sa rozhodli, že pritvrdíme. Stanko pridá grády, a odteraz nebudeme počítať týždne, ale veľmi odvážne celé mesiace, dokonca roky.
Veríme, že Stanko s nami ešte pobudne veľmi, veľmi dlho. Táto správa snáď dodá nádej všetkým tým, ktorých chlpaté slniečka bojujú s chorobami a budúcnosť vyzerá čierne.....vždy je šanca na zázrak.

24.12.2016
Všetkým fanúšikom Rexclusive a milovníkom rasy devon rex prajeme krásne a pokojné prežitie
vianočných sviatkov a do nového roka len to naj!

**************************************************************


 

November 2016
Do konca roka rady našich spokojných kastrátov posilnia aj dve prekrásne mladé dámy. Baby ukončila svoje chovné nasadenie zo zdravotných dôvodov, Fany z osobných. Naša bábika Blue ostáva nám doma pre radosť, ako moje večné "Bejby". Baby je skutočne kamarátka a perfektný parťák pre všetky naše mačiatka a hoci jej chovné nasadenie trvalo len veľmi krátko, vďaka nej sme zažili a odchovali tie najúžasnejšie mačiatka v našej histórii. Baby ostáva naším slniečkom a blázonkom aj bez mačiatok.
Ešte raz ďakujeme jej chovateľke za prejavenú dôveru a za náš vzácny klenot.

Fairy tale, naša rozprávka, odchovala svoj čarovný, doslova rozprávkový vrh. Jej úloha sa splnila a jej miesto v našom chove prevezme jej dcérka Pretty Puzzle. Fany sa stala mamou prenádherných mačiatok a odchovala ich úplne vzorne. Veríme, že tieto dobré vlastnosti a gény ostávajú rodinným dedičstvom a nájdu možno raz pokračovanie v ďalšej generácii Rexclusive devon rex odchovov. Či sa tak stane závisí len na osude, a šťastí, všetko ukáže budúcnosť.

Október 2016
Ešte koncom septembra opustil náš chov, ale nie svoj domov, Light in darkness Rexclusive alias Elvis. Posledné mačiatko od Delisky. Elvisko zažiaril a ako ročný kocúrik sa stal otcom 4 prekrásnych detí a odteraz si bude uživať pohodu a svoje teplučké miesto na gauči už len ako kastrát. Elvis je synom Deli /CH Ginza Onyu´s Matilda/ a Blumka /IC Blum Szylkretka/ a v našom dome vďaka nemu ostáva zachovaná vzácna Ginzarex línia. Elvisko odišiel z chovu, ale ostávajú nám jeho dve dcérky, Obsession /Tili/ a Out of the dark Rexclusive /Twiggy/. Jeho dcéry sú druhou generáciou Rexclusive línie a budúcnosťou nášho chovu.
Ďakujeme Lewisík za tieto rozkošné dievčence!!!!

V priebehu októbra náš chov opustili až dvaja skutočne úžasní kocúri! Light in darkness Rexclusive /Elvis/ a Zet Charlie Kajigo /Charlie/. Charlie je otcom 4 výnimočných vrhov narodených tento a minulý rok. Jeho rodokmeň sa stáva fixnou súčasťou všetkých budúcich Rexclusive odchovov. Charlie je kocúrik plný prekvapení. Pod svojím čiernobielym sfarebním nesie skrytú vlohu pre barmský point gén, gén pre mramorovú kresbu a aj pre riedenie...jeho prínos pre náš chov bol obrovský. U jeho potomkov sme sa dočkali nikdy nečakaných a tak vzácnych farieb a "vzorov" aké sme doteraz nikdy nemali. Zhodou okolností je Charlie tak ako naša Ninočka zakladateľom novej generácie Rexclusive a našej vlastnej línie. Ako dedičstvo nám v chove zostáva jeho dcéra a dve vnučky, ktoré v sebe ďalej nesú časť jeho genetickej výbavy.
Ďakujeme Charlie, za všetky tie čarovné mačiatka, ktoré si nám daroval!
Charlie ostáva naďalej vo svojej rodine žiť ako milovaný kastrát.

08.10.2016
Dnes sa náš odchov, kocúrik Pied Piper Rexclusive zúčastnil WCF výstavy mačiek v rakúskom Stockerau. Piper na svojej prvej výstave, ešte ako mačiatko, získal krásny posudok,CACP, a dva poháre ako Best in Variety a tiež Best in Show Kitten!
Sme neopísateľne hrdí na ďalší výstavný úspech mačiatka z nášho chovu!

September 2016
Začína sa jeseň a pre nás nastal čas na veľké uvítanie. Oficiálne Vám predstavujeme našu novú generáciu - 4 mačiatka, ktoré sa tento rok v našej chovnej stanici narodili, aby u nás aj zostali. Náš štvorlístok pre šťastie je teraz už kompletný a ak sa nestane nič nepredvídané, tieto štyri mačiatka sú najnovšími a zároveň aj poslednými prírastkami v Rexclusive. Naše sestričky Tili & Twiggy, dcéry tiež nami odchovaných rodičov Elviska a Ninky. Ich sesternica Máška, dcérka našej Fany, a zároveň sestrička Stanka, s ktorým majú rovnakého otca, Charlieho. No a neplánovný, ale o to viac ľúbený rocker Rolling Stone. Tili & Twiggy držia spolu a najlepšie si rozumejú so svojimi starými rodičmi Blumkom a Deliskou..žeby krv bola silnejšia než voda? No a Stanko a Máška sa našli, akoby tiež tušili, že sú nevlastní súrodenci.
Tento rok priniesol obrovské novinky, a my vám predstavujeme teraz tie pozitívne, našich nováčikov a budúcnosť v Rexclusive!

15.09.2016
Dnes nadišiel deň D.So zmiešanými pocitmi sme sa vybrali po náš najnovší a posledný prírastok. Prekrásnu vnučku našej Ninky, dcéru Fairy tale Rexclusive a Charlieho...... vitaj doma princezná. Pretty Puzzle Rexclusive má odo dnes nový domov, a aj nové meno - Mášenka. Puzzle je úžasná mačička, na fotkách aj na živo. Atraktívna farba, milá povaha, toto dievčatko je proste dokonalý, pradúci zázrak. Máme z nej obrovskú radosť.

11.09.2016
Rolling stone Rexclusive oslavuje dnes tri mesiace. Opäť je tu veľká oslava, a hoci to Stanko netuší,
za pár dní dostane ten najlepší a najväčší darček.

07.09.2016
2. septembra sa vo fínskej chs Bravefellow narodil druhý vrh našej čarovnej Imagine Rexclusive.Otcom sa stal Bravefellow Micke. Inka má v peliešku opäť plno, až 5 pestrofarebných mačiatok, jedno krajšie ako druhé.
Srdečné gratulácie od nás putujú až do ďalekého Fínska!

23.08.2016
Pre mačiatka z prekrásneho Pin-up vrhu od Fany a Charlieho nastal deň prvého očkovania. Mrňúsi rastú ako z vody, bola radosť vidieť ich naživo a očkovanie aj čipovanie zvládli na jednotku.
Tu je náš farebný Pin up vrh, Pumpkin, Pretty Puzzle a Pied Piper vo veku 9 týždňov.

14.08.2016
Stanko má dva mesiace! Je to pre nás obrovský dôvod na oslavu. Stankovi diagnostikoval kardiológ vrodenú vadu srdiečka, a každý deň s ním je pre nás malou výhrou. Stanulko sa preto od nás neodsťahuje. Keďže jeho diagnóza, Fallotova tetralógia, je veľmi vážna a potrebuje denne svoje lieky, ostane navždy u nás ako náš talizman.

25.07.2016
Sushi Rexclusive, alias Esko je jedno z našich úplne prvých mačiatok a stále nám robí obrovskú radosť! Esko bol chvíľu chovným kocúrom v Bravefellow chove a potešil nás prekrásnymi mačiatkami aj vo vzácnej modrej, čoko aj lilavej farbe. V tej dobe získal aj titul šampióna. Náš chlapec však nezaháľa ani teraz, hoci je už dlhé roky na chovateľskom "dôchodku". Spoločne s majiteľkou Helenou navštevuje výstavy ako reprezentant tejto úžasnej mačacej rasy. Sushi Rexclusive už úspešne ukončil titul Grand International Premior. Na špeciálnej výstave Devon rex, ktorá sa konala 23.7.2016 vo fínskych Helsinkách Esko zažiaril a spolu s prvým certifikátom na titul Supreme Premior získal aj ocenenie Best in Variety a dokonca jednohlasne vo svojej kategórii Best in Show. Nevieme slovami vyjadriť, akí sme na nášho chlapca hrdí!


Srdečne gratulujeme Pia, Helena a Esko k tomuto nádhernému úspechu!

24.07.2016
V jeden jediný deň sa stalo veľa veľkých vecí :) Už niekoľko dní sa u nás zabývavajú naše nové slečny, Tili a Twiggy. Dnes ich prišla navštíviť ich sestrička Obi. Dopriali sme trom sestrám krátke stretnutie a Obi odišla do novej rodinky, k svojmu strýčkovi Nodymu a spúste kamarátov. Obi sa má stať veľkou sestrou nášho Stanka, tak aj on absolvoval prvú návštevu svojej rodinky, samozrejme na jednotku.
A naše slečny Tili & Twiggy prišla navštíviť ich ľudská mamina - samozrejme, dievčatá ju spoznali a veľmi sa potešili.

22.07.2016
Odo dnes sú u nás doma dve dcérky Elviska /Light in darkness Rexclusive/ a malej Ninky/Now or never Rexclusive/. Tili & Twiggy /Obsession & Out of the dark Rexclusive/ sú druhou generáciou nášho odchovu a novým míľnikom, ktorý sme v našom malom chove dosiahli. Naše nové dievčatá sú výsledkom našej chovateľkej spolupráce a vnučkami zvierat, koré žijú a žili v našej chovnej stanici. Ich starými rodičmi sú náš Blumko, Deli, naša úžasná Ninočka a Charlie. Dievčence Tili a Twiggy prišli domov, aby vytvorili základ dynastie Rexclusive.Stávajú sa naším novým začiatkom a myslím si, že na obe môžeme byť právom hrdí!
Vitajte doma, nová generácia!

17.07.2016
Rolling stone, Stanko, náš jedináčik. Jediné mačiatko, ktoré sme tento rok u nás doma odchovali a doslovne "svetlo mojich očí" dnes oslavuje rovný mesiac. Stanulko je dokonalé mačiatko a radosť rozdáva plnými priehrštiami, skutočne na počkanie.
Dnes oslávil krásne, jednomesačné narodeniny!

15.07.2016
Čas nezastane a neprestajne letí vpred. Dnes nadišiel deň prvej rozlúčky v rodinke nášho Ou vrhu. Presley, dedova kópia One and only Rexclusive dnes vyrazil do svojej novej rodinky.
Prajeme nášmu jedinému chlapčekovi veľa šťastia a radosti s novou rodinkou :)

10.07.2016
Krásne časy keď naši dvaja rockeri vyrastali ako nerozlučná dvojka sú definitívne za nami.

Rocky, moja srdcovka a veľká láska, to po mnohých problémoch s kolikami, plochým hrudníkom a po statočnom boji nakoniec vzdal. Život je niekedy príliš krutý, niekedy je toho proste priveľa. Rock it zaspinkal naveky vo veku troch týždňov.
Navždy bude pre nás tým osudovým....nezabudnuteľným....a jediným.

22.06.2016
Dnes nás opustila naša sametová čierna kráska Revolution.
Lucka sa na svojich bračekov bude pozerať z neba. Spi sladko Lucinka.

19.06.2016
Dnes v noci sa prihlásil na svet náš posledný tohtoročný vrh mačiatok - a zároveň náš prvý, ktorý je tento rok narodený doma. Baby a Charlie sa stali rodičmi troch rozkošných mačiatok v celkom iných farbách ako boli ich jemné dcérky, Alicka a Maya, minulý rok. Zavítali k nám proste rockeri. Náš Rock´n´Roll vrh tvorí trojica Revolution, Rock it a Rolling stone, jediná slečna dorazila celá v čiernej, a chlapci sú tetovaní mramorovane, Rocky v čiernom a Stone v jemnejšom, modrom, prevedení.

13.06.2016
V piatok naši divosi od Ninky a Elviska (Ou vrh) oslávili už deväťtýždňové narodky. Dnes absolvujú prvé očkovanie a užívajú si už voľnosť na naháňačky po celom byte. Sú to malé, veľké šelmy, už žiadne nemotorné miminká.

12.06.2016
Pestrobiele mačiatka od Fany a Charlieho oslavujú už 4 týždne! Pied Piper, Pumpkin a Pretty Puzzle sú ako farebné kvetinky, toľko farieb dohromady sa u nás často nevidí :) O to väčšiu radosť máme z nášho "výstavného" Pin-up vrhu!

 

17.05.2016
Dnes je veľmi smutný deň. Tak ako z vrhu od Ninky, aj od Fany sme si vybrali jednu slečnu, ktorá mala prežiť život s nami. Nádherná Bodka, láska na prvý pohľad v úžasnom bielom kožúšku pokrytom čiernymi bodkami, s jedným červeným fliačikom na zadku - exkluzívna, očarujúca calico mačička menom Poison Rexclusive mala byť naším novým slniečkom. Bodka dnes spinkala medzi súrodencami, bez dychu, bez tepu, potichúčku od nás odišla....
Malinká zaspala po dvoch dňoch navždy. Bodka sa od dnes naháňa s babičkou Ninkou za dúhou, v krajšom svete, vyhradenom pre tých najlepších.....

 

15.05.2016
Pin-up vrh, druhý P vrh narodený v našom chove a podľa mena "výstavný" a atraktívny, ako sme očakávali podľa jasných farieb rodičov sa narodil dnes. A očakávania nesklamal, práve naopak! Štyri prekrásne dalmatínkové mimi, všetky bieo-fľakaté....chválime sa teda hrdo prvými fotkami!

05.05.2016
Zajtra oslavuje štvorlístok Ou mačiatok rovný mesiac na svete. Čas len tak letí, a celá rodinka Rexclusive (mama, otec aj potomstvo z našej chovnej stanice) žije spolu šťastne a spokojne, ako v rozprávke....

 

08.04.2016
Prvé tohtoročné mačiatka sú na svete. Ou, alebo radšej by to mal byť Ops vrh? Po druhýkrát pomenujeme naše mačiatka menami začínajúcimi na O. Druhá generácia Rexclusive mačiek uzrela svetlo sveta. Po prvýkrát sú obaja rodičia odchovaní v našej vlastnej chovnej stanici a po prvýkrát sme sa rozhodli ponechať si mačiatko z vlastného odchovu doma. Dnes sa narodili naše prelomové mačiatka! Toľko výnimočných prívlastkov pre štyri úplne jedinečné mačiatka!
Predstavujeme Vám komplet Rexclusive rodinku, šťastných rodičov a ich štyri ratoleste :)

04.04.2016
Keď deti majú deti....nie všetko v živote a hlavne v chove sa dá naplánovať...občas si s nami život, alebo skôr naše štvornohé poklady, robia čo chcú....tak sa stalo, že v našom chove po prvý krát privítame mačiatka, ktoré sa narodili takpovediac pod zákonom.... Elvisko a malá Ninka sa stanú rodičmi, teenagermi. Toto spojenie sme plánovali a chceli, malo sa však uskutočniť až za pár mesiacov. Napriek tomu sa na mačiatka už teraz tešíme a ich narodenie očakávame s napätím a so zatajeným dychom. Rodičmi sa stanú Light in darkness Rexclusive & Now or never Rexclusive.

28.03.2016
Soci, oficiálne Indian Summer Rexclusive mala byť ďalšou chovnou posilou v Rexclusive. Žiaľ, osud to naplánoval inak a Soci dnes podstúpila zo zdravotných dôvodov kasträciu. Naša tortička Soci predstavuje môj ideál devon rex mačky, tak ako jej maminka Ninka. Soci je až príliš fantastická na to, aby bola reálna....Niektoré sny ostávajú navždy len snami. Napriek tomu sme radi, že sa táto jemná twiggy mačička narodila v našej chovnej stanici a patrí k nám. Soci operáciu zvládla a odo dnes sa teší spokojnému životu kastráta.
18.03.2016
Tuxedo kocúrik Zet Charlie Kajigo trávi svoje prázdniny medzi mačacími slečnami v Rexclusive. Ak sa jeho vohľady skončia úspešne, môžeme sa tešiť na jarnú nádielku možno práve májových mačiatok :) A povedzme si úprimne...kto by jeho šarmu odolal?

05.03.2016
Esko (Sushi Rexclusive) pokračuje vo výstavnej kariére a do svojej zbierky ocnení CAGPIB si pridal po medzinárodnej výstave mačiek vo fínskom meste Askola ďalšie :) Každým krôčkom sa približuje k dosiahnutiu druhého najvyššieho titulu, aký sa na na výstavách získať dá. Na nášho krásneho modrookého kocúrika sme veľmi hrdí.

03.03.2016
Graffiti, nádherné maľované mačiatko od Joko a Domina Rexclusive,naša prvá calico mačička, sa po nezhodách v rodine vrátila po dva a pol roku späť k nám. Gabka si našla svoje miesto a nový, trvalý domov skutočne bleskurýchle a zostáva nám nablízku ako člen našej veľkej mačacej famílie. Vitaj späť Graffiti :)

25.01.2016
Cez víkend sa konala vo fínskom Lahti výstava mačiek, na ktorej sa zúčastnil aj jeden slovenský kocúrik...náš poklad Esko (Sushi Rexclusive). Esko je už šampiónom aj interpremiorom a na výstave získal ďalšie dve ocenenia CAGPIB na jeho ceste k dosiahnutiu titulu Grand International Premior. Esko bol v sobotu dokonca nominovaný do BIS, takisto, ako ďalší krásavec s koreňmi na Slovensku, Ilan Bravefellow, mačiatko z prvého vrhu Inky (Imagine Rexclusive).
Ďakujeme CHS Bravefellow za tieto nádherné novinky!

06.01.2016
Interšampión Joko Devon Ostoja, naša prvá devonka, oslavuje dnes svoju prvú desaťročnicu :) Do klubu ju teda bude musieť prijať o niečo staršia seniorka Pepina. Yokine prajeme ešte aspoň ďalších 10 krásnych rôčkov s nami a dnes pripíjame na jej zdravie!

31.12.2015
Lúčime sa s rokom 2015 a všetkým fanúšikom priaznivcom rasy devon rex prajeme do nového roka len to najlepšie....veľa šťastia, radosti a krásnych momentov so štvornohými miláčikmi! Predchádzajúci rok nám priniesol prvé mačiatka od švédskej princeznej Baby ako aj hneď trojicu vysnených Rexclusive potomkov vo vzácnych riedených farbách. Priniesol tiež posledné detičky až troch našich mačiek. Kofola je posledná Valentínka od Yoko, Elvisko bol posledným mačiatkom Delisky. Obe naše dámy si užívajú zaslúžený dôchodok doma na gauči. Poslednými mačiatkami Ninky sa stali jej tohtoročné dvojičky Ninka a Nodko...nik netušil, že tento rok nám kruto a nečakane vezme naše slniečko, našu nádej a lásku Ninočku. V ôsmych rokoch chovu sme vrh po vrhu pomenovali naše mačiatka všetkými písmenkami abecedy, od A po Z, respektíve v našom prípade od O po N. Uzavreli sme tým jeden okruh, ukončili sme jednu periódu. S vďakou sa staráme o našich seniorov, ktorí nám pomohli náš chov vybudovať a veríme, že anjelici Shaman a Ninočka sledujú a ochraňujú naše potomstvo zhora.
Nový rok prinesie do Rexclusive každopádne veľa nového....či to bude nový začiatok, alebo koniec jednej éry, to sa ukáže v jeho priebehu....

24.12.2015
Malý výber krásnych pozdravov od našich odchovancov, ktoré sme dostali k týmto Vianociam.
Šťastné a veselé Vám všetkým!!!

NOVINKY 2014 - 15

NOVINKY 2012 - 13

NOVINKY 2011

NOVINKY 2010

NOVINKY 2007-9

 

© DD Design