- NOVINKY - O NÁS - DEVON REX - MAČKY - KOCÚRI - NA DÔCHODKU - MAČIATKA - ODCHOVY - GALÉRIA - KONTAKT - LINKY - KNIHA NÁVŠTEV -

 

NOVINKY


22.12.2011
Veselé Vianoce a šťastný Nový Rok 2012 praje všetkým priateľom a priaznivcom devon rex zo srdca CHS Rexclusive!
30.11.2011
V sobotu 26.11. sme sa zúčastnili medzinárodnej výstavy mačiek v Nitre. Na výstave sme svetu predstavili náš najnovší prírastok, prekrásnu chovnú mačičku v mojej vysnenej modrej farbe :) Naša kráska k nám prišla z Nemecka, má nádherné exotické meno Ginza Onyu´s Matilda a je to mačička ako stvorená pre Blumíka. Matilda pre nás predstavuje ďalší splnený sen!
Nový chovný pár Rexclusive vyzerá takto, a na výstave mal úspech! Matilda získala na svojej prvej výstave CAC a Blumík už prvý CAGCIB a svoju nevestu dokonca porazil pri víťazstve vo farbe, Blumi získal Best in Variety.

Výstavy v Nitre sa tiež zúčastnil náš odchov, tohtoročné mačiatko od Joko, Yess Rexclusive, ktorý sa spolu s otcom Blumkom zúčastnil aj súťaže generácií. Yessko bol na výstave ako mačiatko, preto o titul ešte nesúťažil, odniesol si domov krásny posudok a hodnotenie EX 1. Veríme že jeho nová rodinka je naňho pyšná tak, ako sme my!
Posledným súťažiacim bol domáci kocúrik Tom. Tomík nesklamal a vyhral opäť BIS, pýši sa teda novou krásnou kokardou, ktorú dostal.
30.11.2011
Všetky problémy s malou Yoki sa nakoniec vyriešili a Yokinka zostáva vo svojej rodine. Tešíme sa, že ju na budúci rok navštívime a uvidíme ako vyrástla!
03.11.2011
Posledné mačiatka od našej Indy už tiež vyleteli z hniezda. Táto extra dvojka, moja srdcová záležitosť, odišla do špeciálnych domovov. Na ukecaného kocúrika Dráčka /Zippo Rexclusive/ netrpezlivo čakala jeho polosestrička Wednesday a takto sa zvítali hneď v prvý deň.
  

Princezná na hrášku, moja Gombička /Zunka Rexclusive/, si práve podmaňuje uvítacie komando v zložení devon rex Monty /Valmont Rexclusive/, orientálci Jacob a Uranus von Imporio a domáca mačka Lisa. Zunka to zvláda bravúrne a čoskoro má pod palcom celé osadenstvo, presne tak, ako to bolo aj u nás doma.
03.11.2011
Uno a Telli sa presťahovali k svojej novej rodinke v nedeľu 31.10. a podľa prvých správ sa im nemôže dariť lepšie.Ďakujeme za starostlivosť Barbara a David, sme radi že Uník a Tellinka dostali druhú šancu na svoj trvalý domov!
  
06.10.2011
Uno a Telli, naše mačiatka z decembra 2009 sú opäť u nás a hľadajú nový, stály domov!
Uník a Tellinka hľadajú novú rodinku spoločne.
  
06.10.2011
Yoko One Rexclusive, malá maminkina kópia žije v Maďarsku, spolu s dvojicou psíkov basenji, afgánskym chrtom a pichľavým kamarátom ježkom.
06.10.2011
Yummy a Yakuza, dve sestričky v tortie a čiernej farbe, žijú spoločne s kamarátmi Otisom a Cosmou svoj mačací sen v centre Viedne.
  
Život ako sen majú aj súrodenci Yuni a Yeti, ktorí tiež zostali v novej rodinke spoločne.

Yulinka získala kučeravých kamarátov z trošku iného súdka, spoločnosť jej robí kocúrik a mačička rasy selkirk rex.

Jediným zástupcom ktorý zostal na domácej pôde a bude nás reprezentovať naďalej na Slovensku je čierny diablik Yessko.
06.09.2011
Druhá polovica z vrhu X nás v sobotu opustila, Zojkina štvorka sa doslova rozletela po svete. Ako posledné lastovičky z rodného hniezda vyleteli chlapci Xanadu a Xtreme, ktori u nas strávili krásnych 6 mesiacov, celému osadenstvu u nás doma budú uličníci chýbať.....Obaja bračekovci však naďalej ostávajú spolu v novej rodine v srdci Nemecka.
 
Čierna kráska Xenia odletela až za oceán do amerického Connecticutu už pred časom, jej modrooký braček Xplosive nám zas posiela pozdravy zo susedného Rakúska. Obaja sú v nových rodinkách udomácnení a spokojní, keďže sa odsťahovali už pred pár mesiacmi.
18.08.2011
V spriatelenej chovnej stanici Sand Silk v ďalekom Izraeli vyvádza momentálne kopec mačiatok z niekoľkých tohtoročných vrhov, ktoré ešte čakajú na tie správne rodiny. Všetky sa dajú obdivovať na webovej stránke www.isracats.com. V prípade seriózneho záujmu o takéto exkluzívne mačiatko kontaktujte prosím chovateľku cez e-mail: isracats@gmail.com
05.08.2011
Dvojčatá od Indy a Blumka majú už mesiac a nastal najvyšší čas pridať nové fotky. Obe modroočká prospievajú ukážkovo a bez problémov, aj keď máme pochybnosti či sa nám omylom nepodarilo prikrížiť v tomto vrhu vráskavého šarpeja :) Obaja majú totiž kožu o dve čisla väčšiu ako by potrebovali ;)
19.07.2011
5.7. sa Indii narodili dvojičky, mačička a kocúrik vo farbe colorpoint, s modrými kukadlami po otcovi Blumkovi. Ďalšie informácie a viac fotiek pridáme čoskoro.
03.06.2011
Ďakujeme všetkým, ktorí nám držali palce a dodávali silu. Žiaľ, náš statočný Yogi svoj druhý súboj so smrťou nevyhral. Svojou prítomnosťou rozjasnil svet takmer na hodinu presne na úžasných desať týždňov a jeden deň. Myslím že každý kto ho spoznal si ho bude navždy pamätať. Yogiško zaspal navždy včera večer.
22.05.2011
Od nových majiteľov Yummy sme dostali úžasné video našich ufónov. Takýto fantastický darček nás veľmi potešil a chceme sa s ním aj podeliť.
Ďakujeme Saskja a René!
http://www.youtube.com/watch?v=1s118QpSjOU&feature=channel_video_title  
07.05.2011
V sobotu sme sa zúčastnili na Medzinárodnej výstave mačiek v Brne,CZ. Naša mládež,tzn. Henrietta vom Zaubermeer a jej budúci ženích Chilli Sinuhet obaja obstáli na jednotku. Ninka ako mačiatko ešte nemohla získať titul,ale Chillík dostal svoj prvý CAC a obaja sa zúčastnili aj výberu do nominácie na BIS. Obe naše mačičky znášali výstavnú atmosféru celkom uvoľnene.
07.05.2011
Naše osmorčatá majú tiež nové fotky, môžete ich vidieť v mačiatkach a aj medzi odchovmi.
07.05.2011
Naše iXká dostali vlastnú stránku už v odchovoch, aj tam im však ešte pribudnú nové fotky. Mačiatka tento týždeň absolvovali už aj druhé očkovanie. Xenia, Xtreme, Xplosive a Xanadu sa majú výborne a rastú ako z vody.
21.04.2011
Osmorčatá z vrhu Y majú dnes presne štyri týždne. Všetky ypsilonky sú živé, zdravé a dravé, čochvíľa prekonajú všetky prekážky a obsadia celé naše obydlie :)
18.04.2011
X mačiatka oslávili dnes sedem týždňové jubileum a zvladli aj prvé očkovanie, do spoločnej galérie sme im pridali opäť nové fotky.
 
08.04.2011
23.3. sa Joko a Blumíkovi narodilo neuveriteľných osem mačiatok!! U devon rexov je takýto veľký vrh ozajstnou raritou a o to väčšiu radosť máme z toho že všetky miminká prežili prvé dva týždne a darí sa im dobre.
08.04.2011
Zojkine mačiatka z vrhu X majú už päť týždňov a do galérií sme im pridali opäť nové fotky.
24.03.2011
X mačiatka majú už tri týždne a na stránky im pribudla hŕba nových fotiek.
24.03.2011
Nové fotky poslali aj majitelia Wednesday Rexclusive. Wendy, po novom Curly, rastie na skutočnú krásavicu. Prekvapila nás príjemne správa že miluje vodu a nepohrdne kúpeľom, za normálnu vec považujeme, že si za sestričku zvolila naháčku Lilli z celkom iného zvieracieho rodu :)
24.03.2011
Dostali sme krásny pozdrav od Wasabi Rexclusive, malá fešanda očividne rastie a dorastá jej aj pekne zvlnený kožúšok. Naučila sa vraj aportovať a iné cirkusové kúsky. Na fotkách je s najobľúbenejšou myškou a v devonovskej relaxačnej póze - samozrejme v náručí páníčka.
18.03.2011
Začiatkom marca sa Zojke narodili štyri mačiatka :) Pôrod prebehol tentokrát úplne hladko a bez problémov a všetky miminká prospievajú na jednotku. Do sekcie mačiatka sme pridali ich nové fotky a prvé informácie.
18.03.2011
V tento víkend, 12. a 13.3. sme sa zúčastnili na Medzinárodnej výstave mačiek v Bratislave. V sobotu nás reprezentovali až tri mačičky, Blumko, domáci kocúrik Tomík a junior Ninka. V nedeľu sme nechali súťažiť už len pánsky tím, Toma a Blumka. Všetci nám urobili obrovskú radosť, v sobotu sme domov odchádzali s dvoma pohármi, pretože aj Ninke aj Tomíkovi sa podarilo vyhrať Best in Show. Blumík získal v oba dni CACIB a ukončil tým titul Interšampión. Na všetkých troch víťazov sme veľmi hrdí a ďakujeme ich chovateľom za také úžasné zvieratá!
09.03.2011
Dostali sme nové fotky Montíka - Valmont Rexclusive - s jeho orientálnymi kamarátmi. Monty nám vyrastá na veľkého fešáka a o pár mesiacov bude oslavovať svoje prvé narodeniny.
27.02.2011
Spriatelená chovná stanica GARRET,CZ má na predaj krásnu calico mačičku rasy kornyš rex po výstavne úspešných rodičoch. Mačička Hermínka von Garret je vhodná pre zájemcu o chov a výstavy ako aj o exkluzívneho domáceho miláčika s úžasnou povahou rexíkov. Hermínka je kompletne očkovaná a pripravená k odberu, viac info na www.garret-cats.cz
27.02.2011
Všetky naše mačiatka už vyvádzajú v nových domovoch. Ako prvá nás opustila Wednesday, malá krásavica našla nových kamarátov až pod Alpami a podľa prvých správ sa jej vodí výborne.Včera sa na cestu domov vydali aj Willy a malá Wasabi. Wasabi bude doma v rakúskom Burgenlande a cestovateľ Willy si zvyká na nový život v malebnom Luxemburgsku.
03.02.2011
Na novú rodinku čaká ešte ako posledná naša rozprávacia mačička Wasabi, urečnené a veľmi živé mačiatko, veselá slečna so smutnými očami a obrovskou averziou voči fotoaparátu :)
 
25.01.2011
S radosťou predstavujeme potomkov nášho Eska - Sushi Rexclusive. Esko sa stal otcom mnohých krásnych mačiatok. Takéto nádherné detičky sa po ňom narodili v chovných staniciach Bravefellow*FI a Fairy-Story*FI. Esko už žije šťastným životom kastráta a domáceho maznáčika vo svojej pôvodnej rodine a my sme veľmi šťastní že sa nám podarilo pomôcť a rozšíriť genofond vo Fínsku s takýmito úžasnými výsledkami!

15.01.2011
Mačiatka už majú osem týždňov a v galérii im pribudli nové fotky. Takto pekne zapózovali Blumi, Ninka a malá Wendy.
09.01.2011
Do našej chovnej stanice pribudla ďalšia mačička. Ako vianočný darček sme si priviezli z Nemecka naše nové slniečko, prekrásnu čiernobielu slečnu. Pevne veríme že do nášho chovu prinesie viac života a farieb, presne tak ako oživila našu domácnosť. Malá Ninočka si ihneď celé osadenstvo podmanila a omotala okolo packy!
 
30.12.2010
Naši kocúri privítali Nový Rok poriadne naobliekaní. Keďže sa nám v zimnom outfite veľmi páčia rozhodli sme sa podeliť o niektoré zábery :) Shaman aj Blumko majú tiež veľa nových fotiek na svojich stránkach.

NOVINKY 2010

NOVINKY 2007-9

 

© DD Design