- NOVINKY - O NÁS - DEVON REX - MAČKY - KOCÚRI - NA DÔCHODKU - MAČIATKA - ODCHOVY - GALÉRIA - KONTAKT - LINKY - KNIHA NÁVŠTEV -

 

NOVINKY


18.12.2013
Šťastné a veselé Vianoce a PF 2014
Vám želá za celú Rexclusive rodinku vianočný škriatok Fairy tale a jej pomocníčka Graffiti Rexclusive!
30.11.2013
Presne pred týždňom v sobotu sa náš odchovanec Yess zúčastnil na Medzinárodnej výstave v Nitre. Yessko sa rýchle približuje k dosiahnutiu titulu Interpremiora, po úspechu v Nitre mu chýba už len jeden titul CAPIB. No a že to bol úspech je nepochybné. Náš milý Yessko si stihol za jeden krátky deň nájsť svoju zbožňovanú....dokonca je to devonka s titulom ako má on, takže rodina musí byť spokojná. Jeho láska sa volá Arabella Fedra Rex.

Okrem randenia Yess získal krásny posudok, nomináciu a dokonca aj jednohlasné víťazstvo v Best in Show!
Yessko prezentoval devonov výborne a sme na neho veľmi hrdí, celkom tak ako jeho majiteľka :) Gratulujeme!
15.11.2013
Malá opička Gabka dnes oslavuje svoje tri týždne - jej vývoj dokumentujeme fotkami a tu je dokonca jasný dôkaz o jej "mimodruhovom" pôvode :)) Gabika je jedinečný jedináčik, je to úplne špeciálne mačiatko. Naša Graffiti ešte stále čaká na tú správnu rodinku, do ktorej by dokonale zapadla.
15.11.2013
Efkové mačiatka Fanynka a Fido budú mať v nedeľu 12 týždňov...neskutočne to letí a naše drobce budú o chvíľu pripravené na cestu do sveta. Z Fany a Fidelka vyrástli takíto nádherní ušiaci. Aj im sme pridali nové fotky do sekcie mačiatka.
04.11.2013
25.9. sa Jokinke a Dominovi narodili krásne dvojičky. Žiaľ, náš nádherný bikolor Go for Toe po narodení nezačal dýchať ...ostal nám preto opäť raz jedináčik, trojfarebná mačička pre šťastie Graffiti Rexclusive. Gabka má už po týždni otvorené očká a krásne prospieva.
15.10.2013
Čas neskutočne letí a naše dvojčatá Fido a Fany majú už sedem týždňov. Z drobčekov narástli šikovní malí dravci a chválime sa opäť novými fotkami.
16.09.2013
Po mesiaci v novej rodine sa naša Ema zúčastnila na prvej výstave pod orgnizáciou WCF. Výstava sa konala v maďarskom Egeri a Ema bola najmladším zúčastneným mačiatkom. Sme na ňu neopísateľne hrdí! Ebony on fire Rexclusive získala v sobotu 14.9. titul Best in Show opposite Sex a v nedeľu 15.9. vyhrala Best in Show. Takisto získala Special prize of Hungarocats. Veľká vďaka patrí jej novej majiteľke, ktorá Emku vystavila. Pre nás je to výnimočný moment, po prvý krát získal cenu BIS náš vlastný odchov. Emke a jej majiteľke srdečne gratulujeme.
12.09.2013
25.8. sa Ninočka stala maminou dvoch rozprávkových mačiatok. Bikolor kocúrik Fido a trojfarebná mačička Fany prekonali naše očakávania a mame z nich obrovskú radosť! Tu je prvá fotka novej generácie Rexclusive.
12.09.2013
Dnes je to už mesiac, čo sa s nami rozlúčila naša malá Emka. Jedináčik Ebony on fire Rexclusive dala zbohom mame Joko a podľa fotiek z nového domova vidíme, ako nám rastie do krásy. Emku o týždeň čaká jej výstavný debut.

11.08.2013
Tak ako v rozprávke, do roka, do mesiaca a do dňa od ich narodenia dopĺňame galériu nášho C vrhu. Tu sú naši štyria osudoví mafiáni... Bossovia Capone a Corleone šéfujú spoločne aj v novej rodine.

http://www.rexclusive2.wz.cz/odchov_c_sk.htmlCocaine možno mal byť skôr Casanova, s tým svojím neodolateľným poľadom.. Keksi žije v domácnosti s bračekom Xplosivom.

Ani Columbia nezostala sama, odišla za sestričkou Aurorou do Írska a obrovskú radosť nám hneď v prvý rok spravila svojimi úžasnými výstavnými úspechmi! 11.8.2013


A každá rozprávka má svoj koniec...naši mafiáni uzatvárajú trojicu výnimočných vrhov Blumka a Zojky (rodičia odchovov X, B a C). Ďakujem, poklady moje, za také výnimočné a krásne potomstvo!

02.08.2013
Aj B mačiatka majú dokončenú svoju vlastnú osobnú galériu. Medzičasom sú všetci traja dospelí a ako maznáčikovia kraľujú vo svojich rodinách. www.rexclusive.wz.cz/odchov_b_sk.html
 
Bolero v skutočnosti nemá uši ako rogalo...ale keď sa mu niečo nepáči, nasadí tento výraz :)

Tak a tu sú obaja bratia spolu - úžasné klony otca Blumka - Bolero a Bueno Rexclusive.

A napokon Bertička, moja slabina...čierna Blueberry a jej krásny kučeravý kabát :)
24.07.2013
Úplne sme doma zabudli na to, ako čas letí, keď Vám pred očami vyrastá z 80g drobca krásna mačka. Emka už má 10 týždňov a opäť je čas pochváliť sa novými fotkami :)
06.07.2013
Takto pred rokom naša Eliška, Aurora Rexclusive, ešte trávila posledné dni so svojou rodinou - s mamou Indy a tatkom Blumkom u nás doma. Dnes je z nej už veľká dáma a TICA šampion, a onedlho očakáva svoje vlastné prvé potomstvo v novom domove /www.irishdevons.com/ K výročiu odchodu do novej rodiny, sme Elinke pridali jej mačiatkovskú galériu, a jednu aktuálnu fotku. http://www.rexclusive.wz.cz/odchov_a_sk.html
16.06.2013
V nedeľu to bude mesiac, odkedy sa narodila Ema. Emka rastie ako z vody, už je z nej takáto fešanda.
Do sekcie mačiatka sme pridali aktuálne fotky.
28.05.2013
Columbia Rexclusive, mačička z našej chovnej stanice, tento víkend opäť zažiarila na výstave. Ľubka žije v Írsku (www.irishdevons.com) a vo vzdialenom írskom Dundalku v nedeľu ukončila titul TICA TRIPLE GRAND CHAMPION. Na našu čiernu hviezdu sme neskutočne hrdí. Malá šampiónka Ľubka má totiž ešte len 10 mesiacov
a stále je to skôr mačiatko s nevídanými výstavnými úspechmi :)
23.05.2013
V nedeľu skoro ráno konečne nastal čas na druhé májové prekvapenie. Joko priviedla na svet svoju malú kópiu...čierno korytnačinovú mačičku, jedináčika. Uki sa tak stal po prvý krát otcom. A tu je prvá fotka našej Emky....
14.05.2013
Nastal čas predstaviť všetkým naše prvé májové prekvapenie - krásny nový chovný kocúrik PL*ATINIUM Garfield je už tu! Keďže dobrého nikdy nieje dosť, do tretice sme neodolali nádhernej medovej farbe a tretí červený kocúr rozmaznáva svoju hosťovskú rodinu. Vitaj doma Garry!
07.04.2013
Dnes je v Rexclusive veľká párty na počesť našej Pepinky. IC India de Zoe Rex, naša ohnivá španielska seňora oslavuje desaťročnicu! Je neuveriteľné, že táto drobná mačička už definitívne patrí medzi zrelé dámy, hoci stále vyvádza ako malé mača. No a vek jej neubral ani z krásy, ako je vidieť na aktuálnych fotkách. Krásna India je zakladateľkou nášho chovu a matkou prvého vrhu mačiatok v chovnej stanici Rexclusive*SK.
Ďakujeme ti za všetko oriešková princezná, a želáme všetko najlepšie!

22.03.2013
Posledný víkend nám odchovanci našej chovnej stanice krásne spríjemnili! V sobotu sa Medzinárodnej výstavy mačiek v Ružinove zúčastnil náš Yess Rexclusive a dostal posledný CAP certifikát, čím dosiahol titul Premiora. Yessík získal aj Nomináciu do BIS a dokonca sa mihol v reportáži o výstave, je z neho nová televízna hviezda :)
www.animaltv.sk
K prvému titulu Yesskovi aj jeho rodine srdečne gratulujeme!


Ešte väčšiu radosť nám spravili Blumkove dcérky Eliška a Ľubka, s ktorými majú majitelia aj chovateľské plany. Na TICA výstave v írskom Dubline v tú istú sobotu ako Yessko u nás Eliška - Aurora Rexclusive a aj Ľubka - Columbia Rexclusive získali titul šampióna TICA. V nedeľu Columbia zažiarila ešte viac, a už ako 8 mesačná sa môze pochváliť titulom Double Grand Champion!


Ak si niekto myslí, že získať titul šampióna sa každej mačke podarí ľavou zadnou, tak ho rýchlo vyvedieme z miery - máme totiž zdokumentovanú aj náročnú výstavnú predprípravu našich dievčat :-))

04.02.2013
Hneď prvý februárový víkend sme oba dni strávili na výstave vo Viničnom.
Po ročnej pauze sme zas ukázali naše mačičky, a to v hojnom počte.

V sobotu súťažili Ninka a Deli, a spoločnosť im robil náš odchovanec Yess Rexclusive so svojou rodinou. Yessko získal svoj druhý CAP a výborný posudok a obe naše devonky dostali svoj druhý CAC. V nedeľu už Yessko neprišiel, aby kočkám nebolo smutno, vzali sme na prvú výstavu nášho kocúrika v spolumajiteľstve, červeného Ukiho.
Uki Sheramar získal v triede mačiatok EX 1 a doslova "o chlp" (alebo kôli absencii srsti) mu unikla Nominácia. Deli dostala pochvalu, nádherný posudok a CAC, čím sa stala šampiónkou. Nina v nedeľu zažiarila najviac, okrem CAC, tým aj titulu Champion, získala aj Nomináciu a v BIS prehrala losom, keďže sa porotcovia nevedeli rozhodnúť. I tak sme ale na Ninkin úspech veľmi hrdí a z Viničného sme si v nedeľu viezli domov dve zbrusu nové šampiónky!
 
30.01.2013
V priebehu januára sme sa rozlúčili s našimi čiernobielymi chlapcami, ktorí vyrazili do sveta za novými kamarátmi.

Duplo odisiel ako prvý, ako kamarát pre našu Tornádo Lou Rexclusive. Keďže Lola ho prvé dni totálne ignorovala, našiel nových kamarátov v nežných obroch rasy maine coon :) Ďakujeme majiteľom chovnej stanice Magaskawee www.magaskawee.net , za úžasný domov pre už druhé z našich mačiatok!

Domino,náš najväčší divoch,odcestoval len za roh, do Bratislavy,aby pokračoval vo vyvádzaní a nezbedníctvach spolu s dvoma veľkými bratmi z rodu britov. Jeho novej rodinke najviac ďakujeme za trpezlivosť, ktorú s naším žívým striebrom majú :)


Dobby čakal na nový domov najdlhšie, po dôkladnom zvážení sme sa rozhodli pre pokojné prostredie pre Ninkinho posledného syna :) Ani Double Truble samozrejme nezostal bez štvornohých kamarátov, vyrastá spolu s mačiatkom nádhernej bengálskej mačky menom You Thrill Me von Satara´s. Veríme, že Dobby a Thriller budú perfektná dvojka a čaká ich spoločne fantastický život!
25.11.2012
Opäť sa nám nazbierala obrovská kopa noviniek. Úplne najnovšia a výborná správa je, že sa náš výletník Chilli našiel a je doma v bezpečí! Chilli bol stratený celých päť dní a štyri noci. Bol to pre nás ťažký čas, všetkým Vám ďakujeme za pomoc a podporu! Ďalšia novinka je opäť cestovateľská, Columbia si cestou do Írska vyskúšala snáď všetky cestovné prostriedky: auto, vlak, lietadlo aj loď.Nakoniec však spolu s majiteľom šťastne dorazili do cieľa,
a naša Ľubka už oddychuje v peliešku spoločne so setričkou Eliškou /Aurora Rexclusive/.


Nové fotky sme dostali aj od mačiatok, ktoré už odišli dávnejšie...náš Keksík /Cocaine/ takto relaxuje spolu so starším bračekom Luziferkom /Xplosive Rexclusive/.


Spolu ostali aj bratia Capone a Corleone Rexclusive, po novom už Sid a George :) Pozdravy nám posielajú z centra Viedne.


Posledná dvojica, ktorá šťastne žije spolu aj v novej rodine su naši modrookí chlapci Bueno a Bolero Rexclusive alias Ilo a Aki!


Kráska Bertička /Blueberry Rexclusive/ si šťastne nažíva v trojici, zbožňovaná dvoma nádhernými čiernymi kocúrmi,mix maine-coon a sibírskej mačky.


No a posledný pozdrav máme od našich presídlencov, ktorí dostali druhú šancu v nových rodinách. Výborne sa majú Uno a Tellinka /Uno a Tequila Sunrise Rexclusive/ ako aj Enzík, ktorý sa prisťahoval k nášmu Yesskovi / Tattoo a Yess Rexclusive/
01.11.2012
Naše mačiatka majú už takmer tri týždne a začinajú sa pozerať na svet. Pridali sme im preto pár nových fotiek.
28.10.2012
Predstavujeme Vám naše výstavné hviezdy...Aurora Rexclusive, posledné mačiatko od Indie, získala hneď na svojej debutovej výstave v írskom Corku BIS. Okrem Best in Show /Best Exhibit Foreign/ sa môže popýšiť aj ocenením Best of Breed z výstavy v Corku a aj v Dubline. Aurora, naša Eliška, sa tým klasifikovala na Supreme Cat Show v ďalekom Írsku a my budeme s napätím držať palce pri ďalšej výstavnej kariére nášho odchovu. Elišku vystavujú jej majitelia v Írsku pod organizáciu GCCFI. A naša Lola, Tornádo Lou Rexclusive, dcérka Joko, sa minulý víkend už po druhý krát zúčastnila svetovej výstavy mačiek, tentokrát v chovátskom Záhrebe. Lola opäť raz nesklamala, a z World Show si doniesla krásny CAPIB, prvý krôčik k titulu Inter Premiora.
Gratulujeme majiteľom našich mačiatok a ich nádnerným úspechom sa tešíme spolu s nimi!!
14.10.2012
Život ide ďalej, i napriek trápeniu a starostiam prichádzajú opäť aj pozitívne správy. Našej Ninke sa v nedeľu, 14.10.narodili jej prvé mačiatka! Jediný bikolor, prvé mačiatko Joko, sa v našej CHS narodilo v roku 2008. Teraz máme po 4 rokoch opäť čierno-bielych kocúrikov a to dokonca troch. Maminka Ninka je na svoje deti patrične hrdá, tak ako my!
27.09. 2012
Počas dlhšej odmlky, keď sme sa nevenovali aktualizácii stránok sa toho udialo strašne veľa.
Náš maskot Bertík, čierna perlička, podrástla na skutočnú krásku a odišla do nového domova v Berlíne, všetky naše Béčka teda posilnili nemecký devon rex tím :) O chvíľu nás opustia aj mačiatka z C vrhu, ktoré medzitým vyrástli do krásy a všetky si našli nových, správnych majiteľov.
Do našej chovnej stanice pribudlo červené slniečko, máme ďalšieho chovného kocúrika s neskutočnou, typicky "červeňáckou" povahou a zabudovaným motorčekom, ktorý je naštartovaný bez prestávky od rána do večera. Blumík nastupuje na chovnú prestávku,ktorá bude trvať 1-2 roky, za ten čas si náš fešák trochu oddýchne od chlapských povinností.
Ďalšia novinka je, že naša nádej Ninka očakáva mačiatka.Takisto sme pozmenili aj plány do budúcnosti pre Yoki a Deli, na ktoré čaká ako partner náš červený Chilli. Všetky novinky spolu s množstvom fotkami nájdete v sekciách MAČIATKA, KOCÚRI a ODCHOVY.

Všetky tieto pozitívne správy však ako tmavý mrak zatienila obrovská strata. Náš Shamanko (Champion Shaman Antariys) od jari bojoval so zákernou chorobou a 29.8. vo veku takmer 5 a pol roka odišiel navždy. Šaník bol to najlepšie, najušľachtilejšie stvorenie pod slnkom, ostala po ňom obrovská diera,ktorú nik nezaplní. Shami ostáva navždy tvárou nášho chovu. Bolo pre nás šťastím a poctou spoznať takú silnú osobnosť z ríše zvierat a sme vďační za každý okamžik, ktorý strávil s nami.
Nikdy nezabudneme...
17.08. 2012
Blueberry, naša čierna kráska, skutočne typový devon rex povahou aj výzorom, sa zhodou okolností nemohla presťahovať do pôvodnej rodiny a čaká stále na toho správneho majiteľa. Bertík je úžasná zvnútra aj zvonku, pravý mačkopsík a veselá kopa, jej novej rodinke môžeme iba závidieť :) Bertička je kompletne očkovaná, čipovaná a pripravená na odber.
05.08. 2012
Včera sa náš odchovanec Yessko so svojou majiteľkou zúčastnil na medzinárodnej výstave mačiek v Bratislave. Yess Rexclusive sa po prvý krát prezentoval v triede dospelých mačiek, uz ako kastrát. Získal svoj prvý CAP certifikát, krásny posudok a aj Nomináciu do BIS. Zo srdca gratulujeme krásnemu páriku Yess a Dominika k včerajším úspechom!!!
 
05.08. 2012
Céčkové mačiatka za dva dni oslávia prvý mesiac, prišiel čas aj na doplnenie nových fotiek. Všetci rastú ako z vody a začínajú skúšobne pobehovať okolo mamy Zoi.

14.07. 2012
Naša chovná stanica sa čoskoro rozrastie o ďalšieho člena - nádherný ufón, kocúrik s neodolateľným pohľadom, sa stane v budúcnosti na chvíľu naším chovným kocúrom a postará sa o pestrofarebné a fľakaté mačiatka u nás. Nemôže s nami však bývať, aby mal každý náš kocúrik svoje vlastné kráľovstvo a milujúcich poddaných. Pre nášho miláčika hľadáme hosťovskú rodinu, zodpovedných a tolerantných ľudí, ktorí by mu dali milujúci domov pred aj po jeho chovnom nasadení. Kontaktujte nás mailom v prípade záujmu o adopciu tohto ušatého pokladu.
10.07. 2012
V utorok sa nám narodili ďalšie mačiatka, prekrásne štvorčatá od Zojky a Blumka! Zojka sa stará o prírastky úplne ukážkovo a mačiatka jej to oplácajú. Z troch kocúrikov sú za pár dní, čo sú na svete, poriadni mackovia. Jediná mačička si váhu stráži, aby nebodaj nepribrala príliš veľa, ale aj napriek tomu prospieva výborne, len je oproti bračekom drobnejšia. Viac informácií o mačiatkach pridáme čoskoro.
30.06. 2012
Túto sobotu odišli naši point chlapci Bueno a Bolero, po novom Ilo a Aki, spoločne do nového krásneho domova v Nemecku. Moji zlatí chlapci sa nezdržiavali lúčením a hneď ako objavili prenosku nasťahovali sa do nej pripravení na veľký výlet. Cestu aj udomácnenie sa zvládli mačiatka vo dvojici výborne a z dobých správ z domova a fotiek sa skutočne tešíme!

Malá Blueberry alias Bertička je zatiaľ ešte s nami a rozveseľuje nás svojimi kúskami a výmyslami. Je to mačiatko - komediant a prispieva výdatne k tomu,aby nám kútiky úst vybiehali hore v úsmeve :) Toto je len pár z jej rôznorodých a niekedy skutočne neuveriteľných polôh v spánku :)

16.06. 2012
Náš jedináčik, Aurora, minulý víkend vyrazila so svojimi majiteľmi na ďalekú cestu domov. Aurora bude bývať až v Írsku a jej cesta trvala celé dva dni. Princezná Eliška však zvládla cestu aj udomácnenie na jednotku a môžeme sa pochváliť aj fotkami z nového domova. Spoločnosť Elinke bude robiť dalmatínka Abby.

13.05. 2012
Tento víkend naše mačiatka oslavovali opäť narodeniny - Aurora mala v sobotu už desať týždňov a Béčkové trojčatá v nedeľu deväť. Do galérie sme im pridali spústu nových fotiek. Tu sú mačacie modelky Aurora a Blueberry.


Pózovať vedia perfektne aj naši kocúrici Bolero a Bueno.
13.04. 2012
Túto sobotu oslavuje Eliška alias Aurora Rexclusive presne 6 týždňov! Vyrastá nám z nej nebojácna tigrovaná šelma :)
13.04. 2012
Päť týždňov oslávia deň po Eliške všetky tri B mačiatka, neskutočne narástli a tak sme aj im pridali nové, aktuálne fotky.
13.03. 2012
Aj Zojke sa narodili mačiatka, po dlhom a ťažkom pôrode prišli na svet jedna čierna mačička a dvaja colorpoint kocúrici.
03.03. 2012
Máme nové mačiatko, jedináčika od Indy! Týmto Vám predstavujeme náš malý poklad, volá sa Aurora Rexclusive a je to colorpoint mačička, presne tak,ako jej veľká sestrička Zunka, od ktorej sme dostali nové fotky!
24.02.2012
S radosťou oznamujeme, že náš odchov, mačička Tornádo Lou Rexclusive, tento mesiac úspešne ukončila titul PREMIOR! Srdečne gratulujeme Lole aj jej majiteľke a vystavovateľke Marie! Na úspechy Loly a Marie sme veľmi hrdí,naše mačiatko nás prezentuje hlavne za hranicami - Lola svoj prvý CAP získala na Svetovej výstave mačiek vo Francúzsku, v Slovinskom Celje získala druhý titul CAP a po prvý krát Best in Show a tento mesiac Marie našu Lolu vystavila v Ľubľane, kde Tornádo Lou Rexclusive získala EX1, CAP, NOM, BIS , BOB 3 a na špeciálnej výstave rex mačiek taktiež titul Best female neuter :-))))
 
11.01.2012
Nový Rok začína Rexclusive rozlúčkou so starým rokom. Našim dvom novým chovným mačičkám, Deli a Ninke, sme doplnili galérie a rodokmene. Dokončené sú tiež galérie mačiatok, ktoré sa nám v priebehu minulého roka tmolili a naháňali po dome, sú to vrhy W,X,Y a Z. Pri tejto príležitosti sme si opäť so smútkom pripomenuli dvoch anjelikov, ktorí nás opustili nečakane a tak strašne skoro - Whiskey a Yogiho. Tento príspevok je venovaný tichej spomienke na dve výnimočné srdiečka.

NOVINKY 2010

NOVINKY 2007-9

 

© DD Design