- NOVINKY - O NÁS - DEVON REX - MAČKY - KOCÚRI - NA DÔCHODKU - MAČIATKA - ODCHOVY - GALÉRIA - KONTAKT - LINKY - SIEŇ SLÁVY -

 

NOVINKY

2014 - 2015


31.12.2015
Lúčime sa s rokom 2015 a všetkým fanúšikom priaznivcom rasy devon rex prajeme do nového roka len to najlepšie....veľa šťastia, radosti a krásnych momentov so štvornohými miláčikmi! Predchádzajúci rok nám priniesol prvé mačiatka od švédskej princeznej Baby ako aj hneď trojicu vysnených Rexclusive potomkov vo vzácnych riedených farbách. Priniesol tiež posledné detičky až troch našich mačiek. Kofola je posledná Valentínka od Yoko, Elvisko bol posledným mačiatkom Delisky. Obe naše dámy si užívajú zaslúžený dôchodok doma na gauči. Poslednými mačiatkami Ninky sa stali jej tohtoročné dvojičky Ninka a Nodko...nik netušil, že tento rok nám kruto a nečakane vezme naše slniečko, našu nádej a lásku Ninočku. V ôsmych rokoch chovu sme vrh po vrhu pomenovali naše mačiatka všetkými písmenkami abecedy, od A po Z, respektíve v našom prípade od O po N. Uzavreli sme tým jeden okruh, ukončili sme jednu periódu. S vďakou sa staráme o našich seniorov, ktorí nám pomohli náš chov vybudovať a veríme, že anjelici Shaman a Ninočka sledujú a ochraňujú naše potomstvo zhora.
Nový rok prinesie do Rexclusive každopádne veľa nového....či to bude nový začiatok, alebo koniec jednej éry, to sa ukáže v jeho priebehu....

24.12.2015
Malý výber krásnych pozdravov od našich odchovancov, ktoré sme dostali k týmto Vianociam.
Šťastné a veselé Vám všetkým!!!

22.12.2015
Nodko sa pred mesiacom už druhý krát odsťahoval a presne mesiac nato nám posiela takéto krásne pozdravy....
druhý pokus teda vyšiel na jednotku a Nody má svoj ideálny domov :)

29.11.2015
Medzinárodná výstava mačiek vo Viničnom sa tento rok konala bez nás, nie však bez zastúpenia Rexclusive mačičiek :)
PLATINIUM Garfield, náš chovný kocúrik a malinká Ninka, Now or never Rexclusive sa včera výstavy zúčastnili so svojimi majiteľmi. Náročný deň ukončili obaja, Garry aj malá Ninka, viac než úspešne. Z Garfielda je od včera novým šampión našej chovnej stanice.... a malinká Ninka získala Nomináciu do BIS, presne ako jej krásna maminka v tom istom veku. Ninočka síce nezopakovala celý úspech svojej mamy a NOM nepremenila, jej výstavná kariéra však len začína.
Na oboch vlnkáčov sme veľmi hrdí a majiteľom srdečne gratulujeme!

18.10.2015
Osud sa s nami niekedy zahráva veľmi nepekne...Nodko sa v novom domove rýchlo zabýval a všetkých si omotal okolo packy. Žiaľ, kôli alergii majiteľky sa Nody musí so svojou rodinkou rozlúčiť a vracia sa späť k nám. Night & Day Rexclusive, kocúrik vo fraku s úžasnou povahou mačkopsíka, si preto hľadá opäť novú rodinu.

27.09.2015
V poslednú septembrovú nedeľu vyleteli z hniezda posledné tohtoročné Rexclusive mačiatka. Za novým životom sme odprevadili malú Ninku a Elviska. Bolo to ťažké lúčenie pre obe strany. Posledný závan Ninkinej podoby opustil naše bývanie....a ťažšie to znášal aj Elvisko, ktorý predsalen strávil doma až prvých 7 mesiacov svojho života. Teší nás o to viac, že sme špeciálne pre tieto dve mačiatka našli veľmi špeciálny nový domov, a láskavú ľudskú maminu.

26.09.2015
Nová rodinka si prišla aj pre Nodka - Nody si z cestovania našťastie nič nerobil
a podľa prvých správ sa doma cíti od prvej chvíle ako ryba vo vode.

19.09.2015
Práve teraz nadišiel veľký deň pre naše dve lilavé princezné...
Alicka a Majka sa s veľkou nechuťou vybrali na výlet do ďaleka a celú cestu poctivo kričali o dušu. Našťastie sa sťahovanie do nového domova udeje len raz za život, dievčatá to nakoniec v zdraví prežili a posielajú nám z nového domova takéto krásne fotky.Maya a Alice bývajú odo dnes v susednom Rakúsku.

08.09.2015
Ain´t no sunshine when she´s gone......
Naše slniečko zapadlo včera posledný krát. Dnes ráno sa naša Ninočka nezobudila do ďalšieho dňa, aby rozjasnila všetko okolo seba, tak, ako to robievala deň čo deň posledných päť rokov. Ninka pred týždňom utrpela ťažké zranenia pri nehode, ktorá sa nám stala a napriek veterinárnej starostlivosti a tej najlepšej opatere jej život vyhasol náhle a nečakane. Ninka dnes zaspala navždy, hoci sme verili že už je na ceste k uzdraveniu.....
Žiadne slová nedokážu popísať ten smútok a prázdnotu.....

25.08.2015
Minulý víkend sa organizovala výstava ušľachtilých mačiek v švédskom Štokholme. A dnes sme dostali z Fínska úžasné správy......náš šikovný chlapec Esko ukončil úspešne IP titul, medzinárodný premior, na spomínanej výstave. Esko je prvorodený synček našej Zojky a sme veľmi hrdí na jeho výstavné a chovné úspechy :) Esko žije so svojou ľudskou mamou Helenou vo Fínsku a v minulosti bol súčasťou chovu v chs Bravefellow. Ďakujem Pia a Helena za tieto skvelé novinky.

10.08.2015
Dnes oslavujeme veľkú novinu - vo fínskej chovnej stanici Bravefellow sa dnes narodili mačiatka našej pestrofarebnej kráske Inke - Imagine Rexclusive. Hrdým otcom je Illias av Jamas a ich potomstvo je neuveriteľne vydarené....
5 mačiatok vo farbe dúhy, každé úplne iné. Štyria chlapci vo farbách čierna, červená, colorpoint a harlekýn a na dôvažok tortie tabby princezná. Gratulujeme našim vzialeným príbuzným a tešíme sa z tak nádherného prvého vrhu!

14.07.2015
Alicka a Majka majú už 6 týždňov a nedá sa nepochváliť novými fotkami. Elvisko ostal bez sestričky tak trochu opustený, tak sa rozhodol, že si adoptuje celkom novú rodinku, kompletne so všetkým, čo k tomu patrí :)

02.07.2015
Osudový, vlastne ako vždy, je dátum narodenia druhého vrhu od Charlieho. Mesiac po N mačiatkach sú tu dvojičky od Ninky, náš vrh M. Kocúrik a mačička v čiernobielej kompletizujú rodinku ako zo starého filmu - rodičia i deti sú iba v black & white prevedení...a nám sa splnil ďalší dávny sen...

02.07.2015
Mesiac života majú za sebou naše mačiatka z vrhu M, Alicka a Majka. Obe sú proste dokonalé, dve malé sladké buchtičky...tieto dvojičky niesú iba prekrásne, dievčatá tiež majú recept na spokojnosť a dobrú náladu, obe sú stelesnená spokojnosť.

06.06.2015
Pekný osudový dátum charakterizuje deň odchodu Cofinky do novej rodiny. Nieje to vôbec prekvapivé, keďže aj deň jej narodenia bol magický. Cofi nám, a hlavne Elviskovi, bude doma veľmi chýbať, jej úlohou je však, rozvíriť teraz pokojnú hladinu v novom domove a svojej novej rodine pripraviť kopu netušených a nečakaných zážitkov a prekvapení.
Pretože...je to proste KOFOLA......keď ju miluješ, nieje čo riešiť

02.06.2015
Dnes sa narodili prví potomkovia po Baby a Charliem...obaja novopečení rodičia nám pripravili obrovské prekvapenie a to nielen skorým termínom pôrodu, ale aj výnimočným a nečakaným sfarbením mačiatok. Maminka Blue sa oddane stará o dve dcérenky vo vzácnej, lilavej farbe.

01.06.2015
Pred rokom a pár týždňov nato to vyzeralo u nás doma takto:
Vrh H a I


A teraz sa u nás relaxuje v tomto zložení:
Vrh K a L s rodinou

28.05.2015
Iba deň po H mačiatkach sa narodil pestrý vrh od Ninky a Ukiho, narodeninové oslavy v rodinách našich odchovancov teda môzu pokračovať. Intisko / Inferno Rexclusive/, Inka /Imagine Rexclusive/ a naša Soci /Indian Summer Rexclusive/ slávia dnes tiež ich prvé narodeniny. Všetko naj a ešve/! te mnoho krásnych rôčkov prajeme...Imagine Rexclusive


Indian Summer Rexclusive

27.05.2015
Presne pred rokom sa dnes doobeda horko-ťažko narodilo prvé mačiatko našej vysnívanej modrej krásky Deli...tigrovaný Hardy, z ktorého sa neskôr vykľula tigrovaná torbie mačička Hardy...a večer prišiel na svet jej braček vo fraku, čiernobiely Laurel.

Všetko najlepšie k prvým narodeninám srdienka Laurel & Hardy / Houdini & Hard to get Rexclusive/!

23.05.2015
14 týždňov ubehlo od narodenia Valentínky Kofolky a o pár dní ju vo veku doženie aj o presne 4 dni mladší Elvisko. Naše dve mačiatka vyrástli na ukážové mladé micky a čoskoro budú pripravení na nový, tej najdôležitejší, úsek svojho života.

15.05.2015
Pottrík & Nevillko, alias Jackpot a Jolly Joker Rexclusive sú už 4 mesiace v novej rodine. Kocúrici sa krásne zabývali, keďže sa presťahovali spoločne, prebehlo všetko úplne hladko. V novej rodinke predvádzajú, čo všetko nezbedný devon dokáže a takto nám rastú do krásy....


14.04.2015
Čas letí, a z našich dvoch jedináčikov sú už mačiatka ako sa patrí, nie len malé myšky. Tento týždeň budú mať obaja dva mesiace, a čoskoro ich čaká prvé očkovanie. Z Kofolky sa vykľula nádherná čierno-strieborná modelka, a Elvisko je sfarbený tón v tóne, modrý a modrooký point kocúrik.

22.03.2015
Dvojdňový výstavný maratón úspešne ukončila naša švédska princezná. Dnes dostala tretí, posledný CAC a splnila tým podmienky na pridelenie titulu Champion. Amor Regis Lillian Blue je odo dnes nová šampiónka v chs Rexclusive.

 

21.03.2015
Na Medzinárodnej výstave mačiek v Bratislave, spojenej so špeciálnou výstavou devon rexov, sme sa stretli s viacerými majiteľmi našich mačiatok. Strávili sme krásny deň a okrem známych tvárí, náš chov preprezentoval aj pestrý výber devonov. Z našej domácnosti vycestovala za slávou malá Blue.
Na výstave sa stretla so svojím kamošom Ukim. Uki sa zas mohol zvítať so svojimi dospelými dcérami Emou a Fany, ktoré na výstavu pricestovali z Rakúska.

Naša malá Baby získala CAC a Nomináciu do BIS. Taktiež sa zúčastnila aj špeciálnej DRX show. Celý výstavný frmol zvládla, ako vždy, s pradením a nadhľadom.

Uki Sheramar opäť potvrdil, že výstavy niesú nič pre neho. On chce byť proste kráľom vo svojom vlastnom kráľovstve...Toto bolo teda definitívne jeho posledné vystúpenie na verejnosti :) Ukinko získal, napriek jeho protestom, krásny posudok a taktiež CAC.

Hviezda násho chovu, Fairy tale Rexclusive, sa rozhodla inšpirovať otcom ako vzorná dcérka. Posudzovateľom ukázala, že za anjelským výzorom sa skrýva divá šelma, ktorá syčí, vrčí a škriabe. Napriek tomu sa jej ušlo pár obdivných pohľadov, a tiež pochvalných slov.

Ebony on fire Rexclusive, druhá Ukiho dcéra, zachránila reputáciu devon rex ako prítulnej a priateľskej mačky. Eminka bola úžasná, krásne sa predviedla a pri posudzovaní si strážila svoju ľudskú mamu, aby sa jej nestratila z dohľadu. Emka zas raz ukázala, čo všetko je v nej skryté. Hrdí sme však boli rovnako na všetkých troch našich externistov,
a ďakujeme aj ich majiteľom za toto milé stretnutie.

 

18.03.2015
Druhá narodeninová párty sa práve začína. Mesačné jubileum a všetka pozornosť patrí teraz Elviskovi, Light in darkness Rexclusive má dnes presne 4 týždne.

14.03.2015
Cofinka dnes oslavuje mesiac :) Narodeninovú párty roztočila spolu s bračekom a adoptívnou mamou. Z mačiatka do dlane je dnes takáto veľká a krásna slečna :)

20.02.2015
Bolo by príliš krásne, mať až troch úžasných Valentínkov, nebolo nám to však súdené. Dnes je čierny deň, venovaný dušičkám čiernych bračekov, Krimka a Kamilka. Naša pravá a jediná Valentínka, Kofolka, má od dnes dvoch strážnych anjelov, ktorí ju zhora budú ochraňovať.

18.02.2015
Dnes prišiel na svet jedináčik, posledné mačiatko od Delisky. Snehobiely zázrak dostal meno Light in darkness Rexclusive a my veríme, že skutočne rozjasní naše dni.

14.02.2015
V tento špeciálny deň nám naša Yoki venovala špeciálny dar o ktorom niet pochýb, že je z lásky. Na Valentína sa narodili hneď traja malí Valentíkovia - Kamikaze, Krimi a Kofola Rexclusive.

10.02.2015
Na prelome januára a februára sa naša mládež ukázala na výstavách. Imagine Rexclusive, absolvovala svoju druhú výstavu v sobotu, 24.1., ešte stále v triede mačiatok. Tentokrát ju vystavovala jej nová rodina doma, vo Fínskom Lathi. Inka dostala krásny posudok a hodnotenie EX 1.
Naša malá Baby mala o dva týždne neskôr, 8.2., premiéru na slovenskej výstave, keďže jej show debut absolvovala doma vo Švédsku. Amor Regis Lillian Blue bola na výstave rovnako bezprostredná, spokojná a nadšená ako doma. Baby dostala tiež EX 1 a prvý CAC titul už v triede otvorenej. Na obe naše krásne slečny sme veľmi hrdí, výstavný stres zvládli skutočne s nadhľadom.

24.1.2015
Len prednedávnom naše mačiatka skúšali robiť prvé krôčky pod starostlivým dohľadom maminky Niny. Dnes sú to presne dva týždne, odkedy odišli z domu a veselo lietajú s vetrom o preteky, spoločne, v novom domove. Čas preletel zrovna pri týchto dvoch kocúrikoch neúprosne rýchlo, a po Nevillovi a Pottríkovi ostala doma citeľná prázdnota.

 

31.12.2014
S týmto rokom sa lúčime smutne. Prežili sme množstvo krásnych okamihov a sledovali sme vyrastať skutočne úžasné, jedinečné mačiatka. Nikdy nezabudneme na druhý vrh Delisky, 4 anjelikov,
ktorým nebolo súdené vyrásť a dospieť a v spomienkach ostanú večne bábätkami.

Tento rok bol posledným aj pre nádhernú maminku našej Ninky /Henrietta vom Zaubermeer/. Spi sladko,Esmeralda vom Zaubermeer, ďakujeme ti za náš najväčší poklad.
/IC Esmeralda vom Zaubermeer & IC Henrietta vom Zaubermeer/

Pred Vianocami nás opustil aj úžasný Nemo / Nemo Rex Loki Miao /, kocúrik, ktorý roky pôsobil ako chovný kocúr v chovných staniciach Sinuhet a Scarface. Nemo bol dedom našej Zojky a otcom troch vrhov, T, U a V v našej chovnej stanici. Vďaka Nemo, legendárny pán kocúr, vďaka za krásne mačiatka, ktorými si nás obdaril.
/IC Nemo Rex Loki Miao & Zoja - Jessie Scarface/

24.12.2014


Rozprávkovo krásne pozdravy, za ktoré zo srdca ďakujeme, sme dostali od mnohých majiteľov našich odchovancov...
Za všetkých fanúšikom devon rex mačiek praje šťastné a spokojné prežitie vianočných sviatkov tortie-trojlístok Ema, Fany a Soci.

Naše externistky Indian Summer a Fairy tale Rexclusive sa výborne vynímajú aj v úlohe vianočnej dekorácie :)

 

19.12.2014
Dnes, po viac ako pol roku liečenia zraneného chvostíka, dostal Inti zelenú a ako dlho očakávaný predvianočný darček odišiel do nového domova. Za Intiskom bude smutno nielen nám, chýbať bude aj Blue a dvojčatám, svojim mladším bráškom. Prajeme ti krásny život Inferno Rexclusive, zaslúžiš si to naj!


09.11.2014
Malí nezbedníci Potter a Neville alias Jackpot a Jolly Joker Rexclusive za sebou majú prvý mesiac života. Obom mačiatkam sa na svete páči a darí sa im skutočne na jednotku. Do sekcie mačiatka sme pridali veľa úplne nových fotiek.

 

26.10.2014
Dvaja chlapci od Ninky a Blumka robia všetku česť svojej povesti valibukov. Túto nedeľu oslávili dva týždne a sú to poriadni sloníci. Obaja svorne lámu všetky hmotnostné rekordy :) O bračekov Jokera a Jackpota sa vzorne stará aj "veľký brat" Inti.

12.10.2014
Dnes nás hneď ráno čakalo prekvapenie...trochu predčasne sa narodili Ninkine mačiatka, ktorým ale skorý príchod na svet vôbec neuškodil...dvaja malí sloníci mali pôrodné váhy cez 120 gramov. Prvé a najväčšie mačiatko ťažký pôrod žiaľ neprežilo :( Dostalo do vienka aspoň krásne meno, náš anjelik sa volá John Doe.

01.10.2014
Október a jesenné obdobie začíname rekapituláciou..všetky mačiatka okrem maróda Intiho, ktorý má problém s chvostíkom sa v priebehu septembra rozleteli do sveta. Ako prvá odišla naša ušatá Sunny. V novom domove na ňu netrpezlivo čakali sestričky Ema a Fany...Sunny dostala nové krásne meno - Soči, a vo veľkej sestre Fany našla svoju novú mamu :)

Hneď začiatkom septembra sa odsťahoval aj kúzelník Houdini, alias náš Laurel. Laurel získal v novej, úžasnej rodinke tiež hneď dvoch bratov, nahého don sphynxa a čierneho domáceho kocúrika. A tiež nové meno, Khensu. Traja chlapci vytvorili čoskoro zohratý tím.

Koncom mesiaca nastal čas aj pre Inku..Imagine Rexclusive odletela až do ďalekého Fínska a keď dospeje, stane sa načas súčasťou chovnej stanice Bravefellow. Inka žije vo veľmi milej rodine spolu s nevlastnou sestričkou Bravefellow Ellen.

Najťažšie bolo lúčenie s mojou srdcovkou Hardy na konci septembra. Hard to get je mačiatko pri ktorom sa skĺbili a splnili naše chovateľské priania a výzorom aj povahou. Je to najkrajšia výhra akú si chovateľ môže priať, splnenie všetkých snov :) Hardyska sa vrátila domov do Nemecka, na miesto odkiaľ pochádza jej mama Deli a stala sa z nej nová Ginzarex lady. Výnimočné mačiatko tak získalo výnimočný domov a spečatilo tým spriaznenosť našich línií a osudov.

Všetkých štyroch vysťahovalcov doma nahradil čert Inti, ktorý spolu s novou kamoškou Blue vyvádza o sto dvesto, aby nám jeho súrodenci nebodaj nechýbali :)
29.09.2014
Nastal čas predstaviť svetu našu tak dlho očakávanú modrú princeznu. Mačiatko ku ktorého matke ma viaže silné puto, a zároveň mačička, čo v sebe spája všetko to, čo nám ešte chýbalo. Naša švédska princezná Amor Regis Lillian Blue. Blue je konečne s nami doma, a hoci je z nej medzičasom sedemmesačná mladá dáma, nedá mi nepochváliť sa prekrásnymi zábermi z jej detstva.
A takéto rozkošné mačiatka boli vo veku pár týždňov
jej rozprávková mamina IC Fiddlestix Sushi Swirl,JW a otecko SC Amor Regis Gandalf, JW

22.09.2014
Dnešný deň venujeme tichej pamiatke na štyri malé srdiečka. Deliskine mačiatka, ktoré na svete len zažiarili mihotavým svetlom ako prskavky. Prišli na svet nečakane, očarili nás svojou krásou a silou, a chuťou žiť...a potom tak ako prskavky, nečakane rýchlo deň po dni všetky odišli v tme... Dnes by mali malí anjelici týždeň a začali by sa na svet pozerať svojimi vlastnými očami.
Navždy však zostanú iba našich spomienkach...

21.09.2014
Dnes sme sa zúčastnili na medzinárodnej výstave mačiek Viničné v skutočne hojnom počte. Na výstave našu CHS reprezentovali mačiatka Inka a Sunny (Imagine a Indian Summer Rexclusive),
naša externistka Fany (Fairy tale Rexclusive) a nováčik Charlie (Zet Charlie Kajigo).
Napriek tomu, že žiadny z našich devonkov nezískal nomináciu a nezažiaril v BIS, všetci si domov odniesli krásne posudky a reprezentovali sa veľmi pekne. Fanynka získala svoj prvý CAC certifikát. Bol to krásny deň a malé rodinné stretnutie s majiteľmi našich chlpatých pokladov.

Inka


Soči


Fany


Charlie

06.09.2014
Už prešiel mesiac od našej výpravy do susedných Čiech, odkiaľ sme si doviezli čarovné prekvapenie...nového chovného kocúrika vo farbe šachovnice :) Charlie, plným menom Zet Charlie Kajigo, bol neodolateľným mačiatkom od prvých dní, a veríme, že z neho vyrastie takisto neodolateľný šarmantný nápadník pre naše dievčatá.


Charlieho rodičia sú prekrásne devony s výbornými rodokmeňmi, s hrdosťou spojíme ich vzácne línie s našimi...na fotke je babka, mama a tatko nášho čiernobieleho chlapčeka. Charlie býva, ako inak, v hosťovskej rodine ako jediný miláčik.

28.08.2014
Dnes má náš modrý diamant, CH Ginza Onyu´s Matilda, presne päť rokov. Deli bola mojou veľkou láskou už od narodenia a navždy ňou ostane.S Deliskou sa spája jeden krásny príbeh a silné priateľstvo ktoré prerástlo do rodinného puta. Deli sa v piatom roku života stala dvojnásobnou mamou. Jej dve mačiatka pomaly vyletia z hniezda, aby uvoľnili miesto svojim mladším súrodencom :) Už čoskoro totiž očakávame narodenie druhého vrhu našej modrej divy.
19.08.2014
Dni letia ako začarované a dnes a zajtra sú to tri mesiace, počas ktorých sa denno-denne tešíme z pokrokov a krásy malých devonkov. Drobci však už dávno niesú drobci ale poriadni divosi. Za pár týždňov sú všetci okrem černoška Intiho pripravení na cestu do nových domovov.
09.08.2014
Náš Yessko Rexclusive sa spolu so svojou majiteľkou dnes vybral na výstavu za hranice, do susedných Čiech. Yessík nám spravil radosť, na výstave v Boskoviciach získal okrem krásneho posudku aj Nomináciu do BIS a posledný potrebný čiastkový titul CAPIB. Yessko sa týmto stáva ďalším potomkom našej Joko,ktorý dosiahol titul International Premior!
Srdečne gratulujeme Yesskovi i jeho majiteľke Domke.
22.07.2014
Dnes a zajtra majú naši drobci z vrhu H a I osem týždňov....vďaka bande piatich diablov sme stále v jednom kole, ale na druhej strane je radosť pozerať, ako naše mačiatka rastú do krásy! Kompletná päťka takto svetovo zapózovala :)
Zľava Sunny, Hardy, Inti, Inka a Laurel.

Na novú rodinku čaká stále naša krásna mimozemšťanka Sunny - Indian Summer Rexclusive.
28.06.2014
Emka sa dnes zúčastnila WCF výstavy v rakúskom Stockerau....a inšpirovaná veľkým Cézarom prišla, videla a zvíťazila. Veni, vidi, vici našej Emky vyzerá takto...ďalši obrovský pohár do jej bohatej zbierky
a s titulom CAC aj Nominácia, BIS shorthair cat a Best of Best II.
27.06.2014
Dnes a zajtra oslavujú naši piati drobci štvortýždňové jubileum. A ako všetky jednomesačné mačiatka sa poctivo učia behať a hrať sa, objavujú svet :) Galériu Laurela a Hardy, Intiho, Inky a Sunny sme doplnili o nové, aktuálne fotky.

Novú rodinku si hľadá ešte naša vráskavá kráska Sunny.
04.06.2014
Už je tomu týždeň, čo sa v Rexclusive s mačiatkami roztrhlo vrece :)
Ninka a Deli sa rozhodli, že svoje potomstvo privedú na svet takmer na deň presne.

V utorok, 27.5.sa narodili prvé mačiatka našej Deli (Ginza Onyu´s Matilda). Nádherné colorpoint mačiatko Heaven sent na tomto svete pobudlo len okamih. Heaven zoslalo nebo len preto, aby si ju hneď vyžiadalo späť :( Tešíme sa však z krásneho duo, ktoré doma voláme Laurel a Hardy. Laurel je bicolor kocúrik a z Hardyho sa vykľulo prekvapenie, namiesto tigrovaného kocúrika máme našu prvú torbie (tortie tabby) mačičku!

Ninka svoje drobce porodila o den neskôr, v stredu.Prvý sa narodil Inti, prekrásny kocúrik čierny ako smola. Potom prišli dve farebné prekvapenia, calico mačička Inka a tortička Sunny.


Hrdý tatko Uki nás opäť raz potešil pestrofabnou nádielkou májových mačiatok :)
13.04.2014
Včera, 12.3., Ema a Fany opäť bodovali. Na WCF výstave v susednom Maďarsku Ebony on fire zopakovala svoj úspech a po tretí krát získala pohár. Emka dostala ocenenie ako BIS opposite sex.Jej polovičná sestra Fairy tale sa nedala zahanbiť, a tiež vyhrala Best in Show v kategórii mačiatok. Na obe mačiatka sme neskutočne hrdí a novým majiteľom srdečne gratulujeme!
Výstavy a výstavné úspechy sú občas, ako vidieť, poriadna drina :)
01.04.2014
Prvý apríl nebol veselý, ale náročný deň vyplnený cestovaním. Namáhavý výlet sa skončil happy endom a návratom stratenej dcéry domov. Naša Rakija Rexclusive je už zase u nás a zvyká si na nový život v spoločnosti oddaného Garfielda (Garry v okamihu stratil hlavu a oči má už len pre svoju spolubývajúcu:-))

30.3.2014
Mesiac marec sa skončil presne tak ako sa aj začal....rozprávkovo úspešne! V sobotu, 29.3. sme sa na MVM v Bratislave stretli s našimi bývalými mačiatkami. Ema (Ebony on fire) a Fany (Fairy tale Rexclusive) rastú do krásy a na výstave sa tvárili ako profi modelky. Úspech zožala hlavne Fanynka, ktorá si okrem krásneho posudku domov odniesla aj pohár ako BIS mačiatko.
Emka získala prvý CAC, už v otvorenej triede, a tiež mala svoje prvé rande..s červeným Garfieldom.


Naša chovná posila PL*ATINIUM Garfield sa výstavy zúčastnil v oba dni a dvakrát získal ocenenie EX1 a CAC.
Od titulu šampióna ho delí už len krôcik a jeden výstavný deň.
17.03.2014
Za necelé dva týždne sa nám domov vracia stratená dcéra, konkrétne, mačiatko Indie z jedného z našich celkom prvých vrhov..... Rakija Rexclusive. Táto modrooká kráska má teraz 5 rokov a je kastrovaná, na zaslúženom dôchodku po chovnom nasadení. Pre Rakiju nehľadáme nové miesto, naše mačiatko zostáva u nás a posilní rady našich dôchodcov.

01.03.2014
Marec začal pre nás úplne rozprávkovo! 1.3. absolvoval náš Duplo Rexclusive svoj výstavný debut, a to hneď s ohromným úspechom :) Duplo získal na svojej prvej výstave Best in Show a v Best of Best obsadil III. miesto! Duplo a jeho majiteľ Mark sú, ako vidieť, na svoj úspech patrične hrdí! Pohár z Best in Show si doniesla aj naša Lola (Tornádo Lou Rexclusive), ktorú vystavuje Markova sestrička Marie. Hoci Lolu v BOB porazil mladší nevlastný brat, i tak obhájila svoje kvality a titul BIS získala už 4 x v poradí. Gratulujeme Mark a Marie,gratulujeme Duplo a Lola!
Myslím že netreba zdôrazňovať, prečo tomuto perfektnému výstavnému tímu tak veľmi fandíme!

03.02.2014
Tu je posledná spoločná fotka, ktorá zobrazuje trojgeneračnú rodinu...sprava Ninka (CH Henrietta vom Zaubermeer), jej syn Fidel Rexclusive a vnučka Graffiti Rexclusive.
30.01.2014
Fiduško, Ninkina kópia v čiernobielej, vyrazil na cestu domov o deň skôr. Kôli nečakaným komplikáciám a nepriaznivému počasiu však cestoval najdlhšie zo všetkých našich mačiatok. Fidu je už našťastie tiež dávno doma, za veľkou mlákou. Fidel Rexclusive prinesie nové línie a čerstvú krv do amerických chovných staníc Nightmagic a Eternal dream. Náš statočný cestovateľ býva až v New Yorku.
25.01.2014
V posledný januárový víkend odišla do svojej novej rodiny Gabika. Graffiti Rexclusive naďalej pokračuje vo svojich šibalstvách a robí novej majiteľke veľkú radosť. Možno sa s ňou v budúcnosti stretneme na niektorej výstave...
1.1.2014
Nový rok privítame celou kopou noviniek týkajúcich sa nášho chovu. Máme nové chovateľské plány...posledný vrh našej prvej devonky, Yoko, privítame tento rok. Mal by to byť zároveň prvý vrh nášho červeného Garfielda.
Mačiatka tejto dvojice budeme očakávať s napätím :)


Zojka, oficiálne Jessie Scarface, si odteraz užíva gaučový život bez akýchkoľvek povinností ako kastrátka. Zojke ďakujeme za tie najkrajšie mačiatka aké sme u nás mali. Teraz už má vlastnú stránku a jej fotky a jej príbeh si môžete prečítať a
pozrieť v sekcii našich dôchodcov.
Ďalšou novinkou je, že sme sa odvážili vkročiť na doposiaľ nepoznanú cestu....po výborných skúsenostiach s hosťujúcimi kocúrikmi po prvý krát predstavujeme našu externú mačičku. Fairy tale Rexclusive - naša nádejná budúca chovná mačička :)) Fany je vlastný odchov, je výsledkom dlhoročnej chovateľskej práce. Do Fanynky vkladáme veľké nádeje a očakávania, ale predovšetkým sme veľmi hrdí na nádhernú dcérku Ninky, ktorá pokračuje v jej šľapajách a zostáva nám takpovediac "doma".


A samozrejme...pridali sme aj nové domáce fotky diablov Fida a Gabky. Obe mačiatka sú veľmi živé a divé a lietajú po dome ako živelná pohroma :) Na malú chvíľku sme ich ale dokázali zastaviť a spraviť pár záberov ktoré dokazujú ako narástli do krásy. Graffiti už má dva mesiace a Fidel raz toľko,4. Spolu tvoria zohratý bleskurýchly bikolor tím.


Posledná správa je asi najkrajšia....nové fotky z nového domova.Takto sa zabývala naša Fany, a takmer matersky sa o ňu stará jej väčšia sestrička Ema. Fairy tale a Ebony on Fire Rexclusive spolu doma...

31.12.2013
Všetko dobré do Nového Roka 2014 Vám za nás z Rexclusive želá v zastúpení naša Ninka a jej malá dcérka Fairy tale.
PF´2014 priatelia!

NOVINKY 2012-13

NOVINKY 2011

NOVINKY 2010

NOVINKY 2007-9

 

© DD Design